RAB-регулювання дасть необхідні інвестиції для модернізації електромереж – Міненерговугілля

Поділитися
RAB-регулювання дасть необхідні інвестиції для модернізації електромереж – Міненерговугілля У Міненерговугілля назвали RAB-регулювання умовою залучення іноземних інвестицій
У наступному році близько 15 енергокомпаній України планують перехід на RAB-регулювання.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості вважає необхідним введення механізму RAB-регулювання як способу збільшити інвестиції в модернізацію електричних мереж, які сьогодні вкрай зношені. Таку думку висловила генеральний директор директорату розвитку енергетичних ринків Міненерговугілля Ольга Буславецm під час круглого столу Європейської Бізнес Асоціації, повідомляє Gazeta.ua.

За оцінками Міненерговугілля, для підтримки мереж в робочому стані необхідно вкладати в їхню модернізацію не менше 14 млрд. грн., тоді як сьогодні сумарно інвестпрограми всіх обленерго України – 3 млрд. грн. на рік. Тобто, в 4,6 рази менше необхідного обсягу.

"Міністерство за те, щоб реформа пройшла в повному обсязі, щоб пройшла модернізація мереж. Ми підтримуємо введення стимулюючого тарифоутворення", - зазначила Ольга Буславець.

Директор Департаменту планування та моніторингу фінансово-господарської діяльності та з питань банкрутства Фонду держмайна України Віталій Денисенко в ході круглого столу також додав, що впровадження RAB-регулювання – одна з головних умов залучення іноземних інвесторів в активи енергосектору.

"Впровадження RAB є однією з умов залучення іноземного інвестора, інвестора цікавить не тільки ставка прибутковості, але і зрозумілі умови. Україна, на жаль, вже котрий рік демонструє невизначеність правил, і це відлякує інвесторів. Нам потрібно вирішити питання впровадження та зрозумілості правил і їх майбутніх змін, цього чекають інвестори сьогодні", - підкреслив Віталій Денисенко.

Президент Асоціації операторів розподільчих електромереж Віталій Григоровський зазначив, що RAB-регулювання відкладається в Україні вже протягом 5-ти років, при цьому, з кожним роком стан мереж все більше погіршується.

"Мета RAB, як і мета закону "Про ринок електроенергії" – забезпечити надійне та безперебійне постачання електроенергії споживачам. У нас в країні 90% поставок йдуть через низьковольтну мережу, знос якої 70%, або 900 тис. км. На модернізацію мереж в найближчі 10 років необхідно 25 мільярдів доларів", - зазначив Віталій Григоровський.

Як раніше повідомлялося, близько 15 енергокомпаній України планують перехід на RAB-регулювання в 2018 році. Законодавча база для переходу компаній на стимулююче тарифоутворення була затверджена на початку року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі