Протиракетний захист підстанцій і відновлення міст недофінансовані – звіт Агентства відновлення

Інфографіка
Поділитися
Протиракетний захист підстанцій і відновлення міст недофінансовані – звіт Агентства відновлення © Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України/facebook.com
У звіті критикується підхід уряду і зазначається, що значна частина запланованого виконана

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, керівник якого Мустафа Найєм звільнився, публічно повідомивши про недостатнє фінансування проєктів, прозвітувало про свою діяльність. Звіт агентства за ключовими напрямками діяльності опубліковано на його офіційній Facebook сторінці. “Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм відзвітував Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю щодо реалізації проєктів із захисту об’єктів енергетики, відновлення населених пунктів та забезпечення роботи пропускних пунктів”, – зазначається у публікації.

Захист енергетики

У звіті вказано, що одним із найбільших проєктів агентства є спорудження захисних конструкцій на об’єктах енергетики. До зони відповідальності агентства належить захист 22 розподільчих електричних підстанцій НЕК «Укренерго» від БПЛА та уламків ракет, що є захистом другого та третього рівнів.

“Наразі агентство на 82 % завершило основні будівельні роботи з влаштування споруд ІІ-го рівня захисту в 14 областях країни. Станом на 12.06.2024 завершені основні будівельні роботи на 20 критично важливих елементах... На завершальному етапі основні будівельні роботи ще на 23 критично важливих елементах. Усього буде захищено 43 критично важливих елементи на електричних підстанціях НЕК “Укренерго”, – вказано у звіті. За оцінкою агентства, захист спрацював для дороговартісного обладнання енергетики у Харківській, Миколаївській та Одеській областях.

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України/facebook.com

“Щодо будівництва споруд ІІІ-го рівня, то воно недофінансоване. Між тим агентство неодноразово повідомляло Кабінет Міністрів України про можливість завершення всіх робіт упродовж 12 місяців за умови стабільного фінансування”, – вказано у звіті.

У тексті повідомлення про звіт вказано також, що на початок 2024 року невикористаними залишились 4,5 млрд грн для захисту від ураження БПЛА. Проте використати ці кошти агентство не може, оскільки уряд не затвердив погоджену постанову КМУ щодо перерозподілу фінансування.

Відновлення населених пунктів: Бородянка, Тростянець та інші

Агентство зазначає, що у 2023 році в рамках реалізації експериментального проєкту розпочалося відновлення 5 населених пунктів, зокрема селища Бородянка на Київщині, міста Тростянець у Сумській області та сіл у Харківській, Херсонській і Чернігівській областях. “У процесі роботи за цим напрямком агентство також зіткнулося із затримками в розгляді наших пропозицій та недотримання строків фінансування проєктів.

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України/facebook.com

Загалом агентство відбудовує 306 об’єктів... Середній рівень готовності всіх об’єктів складає 24 % при наявному фінансуванні 6 %. Наразі роботи призупинені або повністю зупинені, зокрема, у Ягідному, Бородянці та Посад-Покровському через відсутність рішення уряду щодо використання наявних коштів”, – вказано у звіті. 

Пункти пропуску через кордон

Ще один напрямок роботи агентства – управління 27 автомобільних пунктів пропуску у п’яти прикордонних регіонах країни. У звіті вказується, що укладено договори для проведення поточного ремонту та розпочаті роботи в 11 пунктах пропуску. “Договори з комплексного утримання ПП укладені на всі об’єкти, за винятком пунктів пропуску Закарпатської області”, – вказано у повідомленні.

Нагадаємо, керівник Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм написав заяву про звільнення. У своїй заяві, яка була оприлюднена, Найєм вказав на причину звільнення – через системні перешкоджання, які не дають можливості ефективно виконувати свої повноваження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі