Російський Россільгоспбанк (РСГБ), який знаходиться під санкціями, 16 квітня не зміг у строк виплатити купон за доларовими єврооблігаціями. Про це йдеться в повідомленні банку.
"У зв'язку із запровадженими Великобританією санкціями, Россільгоспбанк 16 квітня 2022 року не здійснив виплату відсотків на загальну суму 21,250,000 доларів", - інформує банк.
Повідомляється, що платіжний агент відмовився прийняти від банку платіж та провести виплату відсотків депозитаріям Euroclear/Clearstream/DTC, і надалі власникам єврооблігацій.
Россільгоспбанк (РСГБ) став другим російським банком, який опинився в стані дефолту
Раніше інший банк - Радкомбанк, що перебуває під санкціями США, оголосив про те, що накладені обмеження не дозволяють йому обслуговувати боргові зобов'язання, зокрема виплачувати купони за чотирма випусками євробондів.
Радкомбанк входить до десятки найбільших банків Росії. У квітні 2021 року закрив угоду щодо купівлі банку «Східний».
Відомо також, що Центробанк Росії, щоб підтримати ліквідність банків, кілька разів розширював ломбардний список для операцій РЕПО (цей механізм Центробанк використовує для короткострокових позик банкам під заставу цінних паперів). При цьому позики банків склали трильйони рублів.
Дефолти банків за зовнішніми зобов'язаннями означають повернення до локального, внутрішньоросійського, фінансового ринку, не пов'язаного з міжнародною фінансовою системою. Канал валютної виручки Росії буде постійно знижуватися і буде пов'язаний лише з експортом сировини.
Через санкції банки втратять можливість фінансувати економічне зростання та економіку з використанням валютних інструментів.
Очікується напруженість з тим, як виконуватимуться зобов'язання щодо валютних вкладів. Швидше за все, банки запропонують російським вкладникам перевести валютні вклади у рубльові.