«Промисловий безвіз» з ЄС: розповідаємо, як бізнес може «зіпсувати» плани влади

ZN.UA Ексклюзив Доповнено Коментар ZN
Поділитися
«Промисловий безвіз» з ЄС: розповідаємо, як бізнес може «зіпсувати» плани влади © Деловая столица
Бізнес має готові схеми.

Україна розраховує підписати «промисловий безвіз» із Євросоюзом у 2022 році. Про це нещодавно вкотре заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Проте бізнес має готові схеми, які вже працюють і працюватимуть після підписання домовленостей з ЄС. Вони дозволяють бізнесу економити гроші, але можуть підірвати довіру іноземних партнерів і стати причиною конфліктів на вищому рівні.

За словами прем'єра, серед пріоритетів України прем'єр назвав укладання угоди з ЄС щодо лібералізації міжнародних автомобільних транзитних вантажних перевезень. Він заявив: "Ми розраховуємо на спільне з ЄС довгострокове бачення енергетичної безпеки, а також на інтеграцію української енергосистеми до європейської мережі ENTSO-E. Також Україна, безумовно, зацікавлена в інтеграції учасників платіжного ринку України до європейського платіжного простору SEPA".

Проте бізнес може внести свої корективи у процес. Оскільки «промисловий безвіз» передбачає додаткові сертифікації, а значить і фінансові витрати. При цьому в країні давно існують схеми, які працюють не одне десятиліття, і, напевно, будуть застосовуватися і в даному випадку. Щонайменше кілька років після підписання угод.

«Років десять тому я сам експортував товар до Швейцарії. Для цього необхідно було сертифікувати виробництво та всю продукцію. Щоб сертифікувати виробництво, потрібно його побудувати й бути впевненим, що закордонна комісія приїде і випише сертифікат. Але була лазівка. Ми купували всі необхідні документи у бізнесу, який вже був сертифікований та мав усі сертифікати. Ця схема, як і раніше, благополучно використовується в Україні. Крім того, в Україні взагалі до сертифікації непросте ставлення. Бізнес часто надає послуги та продає товари держпідприємствам та при цьому сертифікати не відповідають раніше заявленим вимогам тощо. Про що Держаудитслужба неодноразово повідомляла».

Раніше віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина завила, що зараз невідомо, коли точно між Україною та ЄС буде підписано угоду про «промисловий безвіз». Проте, за її словами, станеться це точно не цього року. Стефанішина додала, що більш точні дати зможе назвати лише влітку. 

Саме тоді має завершитися робота комісій, які наразі оцінюють готовність нашої держави до цієї угоди. Після цього уряд вже зможе ініціювати повноцінні переговори. 

Детальніше про те, «Навіщо Україні «промисловий безвіз», читайте в матеріалі Магомеда Межієва для ZN.UA.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі