Економічна платформа "Зроблено в Україні" стимулюватиме воєнну економіку — Financial Times

Поділитися
Економічна платформа © pixabay.com
Проєкт надаватиме пріоритет вітчизняному виробництву компонентів, зброї та товарів, пов'язаних з війною.

Цього року український уряд запустить програму субсидій "Зроблено в Україні" на суму 1,2 мільярда доларів для заохочення внутрішнього виробництва товарів, щоб збільшити податкові надходження і зробити економіку менш залежною від іноземної допомоги. Україна залежить від бюджетної підтримки західних союзників, яка покриває половину її видаткових потреб. У той час як Росія під тиском західних санкцій прийняла політику імпортозаміщення, підтримуючи економічне зростання і податкові надходження, значна частина державних витрат України йде на оплату імпортних товарів, пише видання Financial Times.

"Наше завдання полягає в тому, щоб українські гроші залишалися в Україні й працювали в Україні", — заявив президент Володимир Зеленський у понеділок 26 лютого під час презентації проєкту.

За словами Зеленського, програма складатиметься з дешевих кредитних ліній та грантів для українських виробників, включно з виробниками зброї, а також стимулів для використання матеріалів українського виробництва для реконструкції та повернення коштів громадянам, які купують місцеві товари. Проєкт "Зроблено в Україні" надаватиме пріоритет вітчизняному виробництву компонентів, зброї та товарів, пов'язаних з війною, таких як обладнання для розмінування та відновлювальні матеріали. Державні закупівлі у цих сферах вимагатимуть, щоб продукт на 20% складався з компонентів українського виробництва.

Бюджет України на цей рік має дефіцит у розмірі 43 мільярди доларів, значна частина якого покривається за рахунок ЄС та МВФ. Але неспроможність США ухвалити фінансовий пакет для України на суму 60 мільярдів доларів і двомісячна затримка в ухваленні ЄС пакету допомоги Києву в розмірі 50 мільярдів євро додали владі України відчуття нагальної необхідності шукати внутрішні шляхи розв'язання проблеми.

"Ми прекрасно розуміємо, що макрофінансова допомога може зменшуватися з року в рік, і якщо війна буде тривати, це означає, що ми повинні бути більш самодостатніми", — повідомила Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Ініціатива також передбачає компенсацію вітчизняним виробникам сільськогосподарської техніки у розмірі 1 мільярда гривень. Деякі бізнесмени заявили, що ця схема має потенціал для залучення іноземного капіталу. Костянтин Єфименко, генеральний директор компанії "Біофарма", сказав, що якщо іноземні інвестори "не зрозуміють, що у нас тут все добре то ніхто сюди не прийде".

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна пропонує п'ять інструментів допомоги вітчизняному виробнику товарів і послуг. Шмигаль каже, що уряд прорахував ефект від цього проєкту — і це понад 4 мільярди гривень додаткових надходжень до бюджету.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі