Удосконалена програма "Доступне житло", розроблена Мінрегіоном, повністю мінімізує корупційні ризики при її реалізації, спрощує та полегшує доступ до державного кредитування, забезпечує прозорість та розширює коло учасників і кредитні можливості за рахунок залучення державних банків. Про це заявив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко на засіданні уряду.
"Ми забезпечуємо 30% компенсації придбання доступного житла від держави або місцевих бюджетів та 50% компенсації для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО. Запроваджуємо можливість для учасників програми придбати вже готове житло від забудовника. Знижуємо необхідний рівень середньомісячного доходу для сім'ї, яка потребує поліпшення житлових умов, з 5 до 3 розмірів середньомісячної заробітної плати у підрахунку на одну особу відповідно до регіону", - зазначив міністр.
Він також підкреслив, що зміни в програмі передбачать прозоре інформування.
"Та найголовніше – впроваджуємо прозоре інформування через сайт Держмолодьжитла про учасників програми та тих, хто отримує державну підтримку. Ми впроваджуємо кардинальні зміни. Програма "Доступне житло" має стати дійсно доступною для українців", - наголосив Геннадій Зубко.
За його словами, встановлюється вартість 1 кв. м доступного житла, яка має не перевищувати граничну, накладається заборона на продаж отриманого житла за пільговими програмами протягом трьох років. А також запроваджено неупереджений розподіл коштів між регіонами пропорційно кількості населення.
"Розроблені Мінрегіоном зміни дадуть більше прозорості, відкритості і ефективності як при реалізації програм "Доступне житло" і "Молодіжне кредитування", так і використання коштів державного і місцевих бюджетів", - підсумував Геннадій Зубко.
Як писав для DT.UA Сергій Волков, президент Української Національної Іпотечної Асоціації (УНІА), приватні інвестори фактично позичають кошти забудовникам (!) через здійснення попередньої оплати за "майбутнє" житло, при цьому не маючи жодної змоги контролювати цільове використання своїх коштів та приймаючи на себе усі відомі фінансові ризики.
Детальніше про відсутність іпотеки на житло читайте в матеріалі Сергія Волкова ""Что нам стоит дом построить?.."" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".