Проект змін в ПК від Мінфіну страждає низькою якістю реалізації в цілому непоганих ідей - думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Проект змін в ПК від Мінфіну страждає низькою якістю реалізації в цілому непоганих ідей - думка Гетманцев розкритикував пропозиції КМУ щодо податкових змін © Андрій Товстиженко, DT.UA
На думку Гетьманцева, до роботи над проектом не були залучені юристи.

Основним дефектом поданого Мінфіном проекту змін до Податкового кодексу, в деяких частинах несумісним зі здоровим глуздом, є якість реалізації загалом непоганих ідей в тексті проекту.

Таку думку висловив у своїй статті для ZN.UA доктор юридичних наук, професор Данило Гетманцев.

"Розпочнемо з нових норм статті 42-1, які регулюють електронний кабінет платника податків (ЕКПП). Яку мету переслідують закріпленням у тексті закону такої детальної інструкції з використання ще абсолютно сирого механізму ЕКПП? Кому спало на думку закріпити в законі пояснення та технічні норми, які виглядали б дико навіть на рівні постанови уряду? Запитання до авторів: ви справді в такий спосіб хочете домогтися визначеності закону, максимально усунувши людський фактор? Повірте, ви домагаєтеся зворотного", - йдеться в статті.

Читайте також: Депутат пояснив суть реформи ДФС і податкових змін, запропонованих Мінфіном

"Щоб зрозуміти це, досить просто уважно прочитати текст статті 42-1, виписавши внутрішні протиріччя наддеталізованих правових норм. Ми без проблем знайшли їх близько десятка. І потім, як ви збираєтеся уточнювати та змінювати їх? Адже необхідність вносити зміни у процесі притирання основних елементів нового механізму очевидна. Невже ви насправді думаєте, що повноваження методолога, техадміністратора, так само, як і регламенти роботи кабінету чекатимуть спокійно, поки ви протягнете через ВР чергову "реформу"?", - зазначає Гетманцев.

"Подив викликає те, як авторам законопроекту вдалося обійти такі очевидні кричущі помилки, виявлені правозастосовною практикою, як питання правового статусу інформації в податкових базах (отже, і права платника податків спростовувати інформацію через суд), розміру судового збору, а також строків оскарження ППР у суді", - вважає Гетманцев, відзначаючи, що, очевидно, до роботи над проектом не були залучені юристи.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив проект поправок до Податкового кодексу, розроблений Міністерством фінансів. Перед внесенням документа до Верховної Ради уряд направить проект у Раду реформ при президентові України.

Детальніше про проект читайте у статті Данила Гетманцева "Глобальний дефект" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі