Депутат пояснив суть реформи ДФС і податкових змін, запропонованих Мінфіном

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Депутат пояснив суть реформи ДФС і податкових змін, запропонованих Мінфіном Мінфін пропонує змінити організаційну структуру ДФС
Керівництво ДФС зараз активно лобіює неприйняття проекту закону в нинішній редакції, зазначає народний депутат Андрій Журжій.

Представлений Міністерством фінансів України проект закону "Про внесення змін у Податковий кодекс України" в цілому можна вважати хорошою базою законодавства для поліпшення умов ведення бізнесу та зменшення тиску фіскальної служби на платників податків, а ключова ідея законопроекту - реформа податкової системи, яка повинна починатися з реформування ДФС.

Про це у своїй статті для DT.UA пише народний депутат Андрій Журжій, відзначаючи, що документ містить низку новел, які дозволять це зробити. Серед них:

- надання права уповноваженим особам (а не виключно керівнику та заступнику) відповідного контролюючого органу приймати рішення в межах їх компетенції.

- зміна організаційної структури ДФС. Так, законопроектом пропонується передати повноваження по проведенню податкових перевірок на обласний рівень, тоді як місцеві податкові інспекції будуть виконувати сервісну функцію.

- ліквідація податкової міліції та економічних підрозділів МВС і СБУ і створення фінансової поліції.

"Враховуючи позицію експертного середовища, саме цих змін найбільше чекає бізнес", - пише Журжій.

Проект містить низку надзвичайно важливих змін щодо адміністрування податків, зазначає народний депутат. До таких відносяться:

- передача інформаційних баз даних у Мінфін, чим ДФС позбавляється інструменту корупційної складової;

- оприлюднення на сайті ДФС плану-графіка планових податкових перевірок;

- створення єдиного рахунку для сплати всіх податків і зборів (крім ПДВ та акцизного податку на пальне) з 2018 р.

- ведення єдиної бази індивідуальних податкових консультацій на сайті ДФС.

Читайте також: ДФС виявила порушення у виплаті зарплати у 61% перевірених роботодавців

Як пише Журжій, найболючішим питанням для бізнесу залишається питання ПДВ, тому проектом пропонується ряд позитивних змін щодо наступного:

1. Бюджетного відшкодування. Так, запроваджується Єдиний реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та скасовується висновок ДФС для здійснення Державним казначейством України бюджетного відшкодування.

2. Неможливість скасування податкового кредиту, адже зареєстрована податкова накладна стане безумовною підставою для його отримання. Навіть у разі виявлення контролюючими органами порушення податкового законодавства у контрагентів податковий кредит не може бути скасований.

"Ця норма дозволить не допустити десятків тисяч надуманих перевірок платників податків співробітниками ДФС", - вважає народний депутат.

3. Збільшення терміну для реєстрації податкової накладної, що мінімізує відтік оборотних коштів у підприємств.

4. Заходів, пов'язаних з боротьбою з конвертаційними центрами на етапі реєстрації податкової накладної.

5. Запровадження обов'язкової вимоги відображення чотирьох цифр коду УКТ ЗЕД/послуг до податкової накладної для всіх операцій.

"Цей інструмент суттєво ускладнить ухилення від оподаткування шляхом "скруток", адже контролюючі органи зможуть в автоматичному режимі бачити, який товар/послуга поставляються", - зазначає автор статті.

Детальніше про запропоновані Мінфіном зміни читайте в статті Андрія Журжія "Щоб хвіст не виляв собакою" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі