Проблеми з держреєстрами вплинули на ринок нерухомості лише частково

Поділитися
Проблеми з держреєстрами вплинули на ринок нерухомості лише частково Клієнтам, які запланували угоди з нерухомості на дні, коли держреєстр не працював, довелося коригувати свої плани
Ті, хто запланував угоди на дні, коли сталася "поломка" держреєстрів, в тому числі і реєстру речових прав на нерухоме майно, змушені переглянути свої плани в очікуванні відновлення доступу. Однак говорити про суттєвий вплив на ринок не варто, відзначають експерти.

Тимчасова відсутність доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не зчинила суттєвого впливу на ринок нерухомості, а позначилася лише на точкових угодах.

Як зазначив голова Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов, це був "у чистому вигляді форс-мажор".

"Це мало точковий вплив, наприклад, один наш клієнт відлітав і його операцію було заплановано на 2 жовтня, але оскільки реєстр не працював, вона не відбулася. Це зрив через форс-мажор без штрафних санкцій", - сказав він.

З такою думкою згоден і президент Міжнародної федерації нерухомості "FIABCI-Україна" Олександр Бондаренко. "Дійсно, ті, хто запланував угоди на ці числа, змушений був переглянути плани в очікуванні відновлення доступу до реєстрів. Говорити про суттєвий вплив на ринок не варто. Головне, щоб всі реєстри запрацювали", - додав він.

Рубанов також зазначив, що з другої половини четверга, 3 жовтня, доступ до Держреєстру речових прав на нерухоме майно вже було відновлено.

Як повідомлялося, у даний час відновлюється повноцінне функціонування 12 єдиних і держреєстрів Мін'юсту, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст, доступ до яких став неможливим 1 жовтня через технічні проблеми.

Міністерство юстиції 3 жовтня повідомило про повне відновлення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, а також Реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів та Єдиного реєстру довіреностей.

Раніше частина трудового колективу Держінформ'юсту заявила про несанкціонований доступ невідомих осіб до держреєстру Мін'юсту і пов'язувала це зі зміною керівництва підприємства.

За даними відділу зв'язків зі ЗМІ Генеральної прокуратури України, у зв'язку з несанкціонованим втручанням у роботу комп'ютерів, автоматизованих систем та комп'ютерних мереж Міністерства юстиції та припиненням роботи 12 Державних та Єдиних реєстрів відкрито кримінальне провадження.

У той же час, як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Укрдержреєстрі, Державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців працює без перебоїв. Його технічним адміністратором є держпідприємство "Інформаційно-ресурсний центр".

Держінформ'юст веде, зокрема, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів, Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень, Державний реєстр баз персональних даних, кілька інших реєстрів. !zn

Читайте також:

Мін'юст відновив роботу чотирьох з 12-ти держреєстрів

Генпрокуратура зайнялася розслідуванням злому державних реєстрів

Лукаш спростувала рейдерське захоплення держреєстрів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі