Призначення пенсії: як підтвердити стаж, якщо підприємство знаходиться на ТОТ

Поділитися
Призначення пенсії: як підтвердити стаж, якщо підприємство знаходиться на ТОТ © Перший діловий канал
Багато людей змушені були покинути свої домівки.

Війна, яку розпочала Росія, змусила багатьох українців виїхати у більш безпечні регіони та стати внутрішньо переміщеними особами. Часто бувають ситуації, коли людина досягла пенсійного віку, але не може підтвердити стаж роботи документами, оскільки установа в даний час перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Експерт з питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін розповів, як діяти в такій ситуації, пише «На пенсії».

«Спочатку треба визначити, про які періоди роботи йде мова. Тоді буде зрозуміло, чи дійсно в цьому випадку потрібні паперові документи. Нагадаємо, паперовими документами необхідно підтверджувати стаж, набутий до 2004 року. Будь-яка робота, починаючи з 1 січня 2004 року, підтверджується на підставі даних про сплату страхових внесків. Якщо людина офіційно працювала і за неї роботодавець сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України, то вся ця робота має бути зарахована до стажу, незалежно від того, де людина працювала. Відповідні дані вже є в Пенсійному фонді», – пояснив він.

Якщо ж щось негаразд із документами про роботу до 2004 року, а відповідні підприємства або архіви знаходяться на непідконтрольних Україні територіях, то єдиний механізм щодо зарахування відповідного стажу – це показання свідків. Для цього потрібно знайти двох свідків, які знають особу по спільній роботі в одній установі і мають документи про свою роботу за період, щодо якого вони підтверджуватимуть її роботу.

Опитування таких свідків здійснюється органами Пенсійного фонду. Якщо такий свідок продовжує проживати на непідконтрольній території, то його запрошення покладається на заявника. Звісно, це дуже проблематично. Але іншого законодавство поки що не передбачає.

«Втім, треба розібратися, що саме не так із документами. Можливо, у місцевому відділенні Пенсійного фонду дуже прискіпливі і вимагають зайвого? Тоді питання можна вирішити, звернувшись до вищої інстанції або суду», – зазначив експерт.

Також якщо є інший варіант – коли людина працювала на непідконтрольних Україні територіях: після 2014 року, наприклад, в Донецьку, Луганську або в Криму і на інших територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року, а потім все-таки переїхала на підконтрольну територію. Очевидно, що внески за таку людину до Пенсійного фонду України у відповідні періоди не сплачувалися, тому такий стаж не зарахують.

Нагадаємо, чи можуть зарахувати у стаж догляд за особою з інвалідністю. Щоб вийти на пенсію у віці 60 років у 2023 році, майбутньому пенсіонеру треба накопичити мінімум 30 років стажу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі