Уряд Олексія Гончарука збирається більш ніж вдвічі скоротити частку держави в банківському секторі. Згідно з планом дій Кабінету міністрів, частка держави має становити 20%, тоді як зараз вона перевищує 50%.
"Ми залучимо інвесторів у державні банки, щоб, нарешті, зменшити частку держави до рівня 20% в банківському секторі", - сказано в документі.
Зазначимо, що сьогодні на українському ринку працюють чотири державних банки: "Ощадбанк", "Укргазбанк", "Укрексімбанк" і "Приватбанк". Їх сумарна частка на ринку, за різними підрахунками, близько 52-54%. При цьому націоналізований в 2016 році "Приватбанк" є найбільшим українським банком. За інформацією "НВ Бізнес", його частка на ринку сягає 35%. А це істотно більше запланованого Кабміном рівня присутності держави в банківському секторі в цілому.
Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку". Він також скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацоналізацію. 13 травня Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив скасування інспекційної перевірки "Приватбанку" перед його націоналізацією.
У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам і оскаржили рішення ОАСК.
Посольства США та ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних із "Приватбанком".
Докладніше читайте в статті Юлії Самаевой "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".