ПриватБанк змінив свій позов до Коломойського в США: хоче повернути $800 млн

Поділитися
ПриватБанк змінив свій позов до Коломойського в США: хоче повернути $800 млн Коломойський та Боголюбов мають повернути ПриваБанку 800 млн © FinClub
Свій первісний позов ПриватБанк подав в суд в штаті Делавер у травні 2019 року

Націоналізований в 2016 році ПриватБанк заявляє, що його колишні власники олігархи Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов відмили в США майже 800 млн доларів.

Як передає Радіо Свобода, перевіривши додаткові банківські документи, банк подав в суд в штаті Делавер 21 липня змінений позов проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Так, у ньому стверджується, що обидва відмили 660 млн доларів через групу американських компаній Optima і ще 100 млн доларів через інші американські компанії.

Банк вимагає від колишніх власників відшкодування на суму в сотні мільйонів доларів.

Свій первісний позов ПриватБанк подав в суд в штаті Делавер у травні 2019 року, тоді звинувативши колишніх власників у відмиванні в США 623 мільйонів доларів. Справа продовжує перебувати в процесі розгляду.

У новому документі йдеться, зокрема, про те, що ще 86 млн доларів понад суми первісного позову Коломойський і Боголювов відмили в період 2008-2010 років, вивівши ці кошти на два офшорні рахунки одного з підрозділів московського інвестиційного банку "Ренесанс-капітал".

Також, згідно з позовом, обидва скупили активи в США на суми в сотні мільйонів доларів, в тому числі нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позиками, які видавав ПриватБанк різноманітним компаніям, які контролювали самі олігархи. Далі, стверджує банк, ці кошти відмивалися в США через заплутану схему угод.

Нагадаємо, в квітні стало відомо, що Федеральне бюро розслідувань США розслідує можливі фінансові злочини українського олігарха, колишнього власника націоналізованого Приватбанку Ігоря Коломойського. Його і Геннадія Боголюбова в США звинувачують у нанесенні збитків банку та легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні.

За планом колишніх власників Приватбанку, історія з його денаціоналізацією повинна була завершитися до моменту старту розгляду апеляції в Лондонському суді. Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі