"Ще в 2016 році була прийнята стратегія розвитку і функціонування Приватбанку. Вона передбачає, що через п'ять років після націоналізації його потрібно приватизувати і знову передати у приватні руки. Коли 52% активів банківського сектора знаходяться в держвласності, це, в принципі, нездорова ситуація для ринкової економіки", – зазначила вона.
За словами міністра, планів про злиття банку з Ощадбанком немає. "Ми такий варіант не обговорюємо і обговорювати не будемо", – підкреслила вона.
Маркарова повідомила, що "Приватбанк" та Укргазбанк будуть повністю повернені на приватний ринок.
"Приватбанк почнемо готувати до приватизації, як тільки зможемо. По Ощадбанку йдуть переговори з ЄБРР про часткове входження в капітал банку. А від новообраної наглядової ради Укрексімбанку ми поки що чекаємо нову стратегію", – зазначила вона.
Також міністр додала, що в Укргазбанку вже розпочато процес залучення Міжнародної фінансової корпорації, з якої будуть готувати банк до повного продажу.
Раніше ЗМІ писали, що уряд скоро може прийняти закон або зміни до законодавства, які ліквідують можливість повертати націоналізовані банки, тобто "Приватбанк".
Шостий апеляційний адмінсуд 19 грудня розгляне апеляційну скаргу держави на рішення Окружного адмінсуду від 18 квітня про скасування націоналізації Приватбанку.
21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.
Сьогодні суди різних інстанцій розглядають сотні проваджень, пов'язаних з "Приватбанком". Детальніше читайте в статті Юлії Самаєвої "Схема Optima" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".