Приріст зарплат українців знизився майже вдвічі

Поділитися
Приріст зарплат українців знизився майже вдвічі Приріст зарплат українців знизився майже вдвічі
Приріст зарплат за останній рік виявився майже вдвічі нижчим, ніж на початку літа минулого року,- темпи знизилися з 14,8% до 8,7%. За оцінками експертів, темпи зростання зарплат продовжать гальмування і у II півріччі, що призведе до зниження внутрішнього попиту.

За червень 2013 року середня заробітна плата в Україні зросла на 3,9%, до 3380 грн. Зростання оплати праці у цей період є сезонним. Для порівняння, у червні 2012 року виплата відпускної допомоги збільшила середню зарплату на 3,1%. В цілому ж приріст зарплат за останній рік виявився майже вдвічі нижчим, ніж на початку літа минулого року, - темпи знизилися з 14,8% до 8,7%.

При цьому поліпшення оплати праці в минулому місяці відчули в основному працівники бюджетної сфери, пише "Комерсант-Украина". Найбільше зросли виплати працівникам освіти (+20,3%), які йдуть у відпустку на початку-в середині місяця. Проте вже у липні-серпні їхні офіційні доходи зазвичай знижуються. Меншими темпами підвищилися зарплати у державному управлінні (+9,5%) та охороні здоров'я (+6,3%).

Ситуація у виробничому секторі економіки на перший погляд виглядає гірше. Невелике зростання оплати праці спостерігалося в промисловості (+0,5%), будівництві (+2,3%), транспортній галузі (+2,6%). Однак ще на місяць раніше платня зменшувалася і в будівництві і промисловості: наприклад, у переробній промисловості після зниження зарплат у травні на 0,4% зросли в червні на 1,5%. Аналогічна тенденція спостерігалася в машинобудуванні. Одночасно прискорилися темпи зростання зарплат у харчовій промисловості - з 1,9% до 2,5%.

На думку керівника практики "Промисловість" компанії Hudson Костянтина Ткаченка, таке зростання викликано виплатою відпускних. "Ситуація у промисловості не дозволяє проводити підвищення. І поки замовлень мало, працівники використовують своє законне право на оплачувану відпустку",- зазначає пан Ткаченко. На цьому тлі скорочення оплати праці продовжилося у металургії (-0,9%). Зменшилися доходи працівників фінансового сектора (-6,7%), сільського господарства (-2,9%) і торгівлі (-0,4%).

Поліпшення ситуації у червні дозволило збільшити темпи зростання середньорічних зарплат з 6,2% до 8,7%, але цей показник залишається набагато нижчим за торішній. За підсумками червня 2012 року середньомісячне зростання зарплат склало 14,8%. Скорочення темпів зростання доходів спостерігається з урахуванням споживчої інфляції. Темпи зростання реальних зарплат за рік скоротилися з 16,4% до 8,8%.

Гальмування зростання доходів українців уповільнює розвиток внутрішнього ринку - через рік темпи зростання роздрібного товарообігу знизився з 16% до 11,2%. "У минулому році високі темпи зростання зарплат були одним з основних чинників, що дозволили економіці показати зростання за підсумками року. У нинішньому році на тлі падіння економіки важко очікувати зростаючих зарплат",- відзначає виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. За його словами, корекція зарплат відбувається з часовим лагом, тому навіть в разі поліпшення економічної ситуації в II півріччі реальне зростання доходів почнеться тільки у 2014 році. !zn

Читайте також:

Борги з зарплат за півроку зросли більш ніж на 10%, до 989 млн грн

Депутати не гребують матеріальною допомогою: з 425 осіб відмовилися лише 19

За високою зарплатою за кордон їдуть 80% українських заробітчан

В Україні набули чинності нові правила нарахування пенсій

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 5
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Андрій
29 Липня 2013, 23:31
Економіка в глибокому ауті. І все завдяки регіоналам та опозиції, які зайняті собою. Проводити чи не проводити далі акції "Україно вставай" - питання №1 на повістці дня опозиції. Де вкрасти - питання № 1 на повістці дня влади.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі