Прибутковості євробондів стабілізувалися на новому максимумі

Поділитися
Прибутковості євробондів стабілізувалися на новому максимумі © korrespondent.net
Падіння цін євробондів у четвер не спостерігалося.

Єврооблігації України за понеділок-середу цього тижня опустилися в ціні до нових мінімумів і максимумів в прибутковості 11,5-14% річних. У четвер падіння не спостерігалося, прибутковість стабілізувалася на зазначеному рівні.

За тиждень ставки зросли на 1,7-5,1 відсоткових пункти, особливо значно – на короткому кінці кривої. Зокрема, прибутковість самих коротких паперів з погашенням на початку вересня цього року збільшилася до 13,1% з 8%, єврооблігацій з погашенням в 2022 році – до 14% з 9,5%.

Хоча зростання прибутковості на довгому кінці кривої було не настільки великим: ставки паперів з погашенням в 2027 році збільшилися на 2,9 в. п. – до 13%, а найбільш "довгих" з погашенням в 2032 році – на 1,7 в. п., до 11,6%.

Новий мінімум ціни з початку листопада 2018 року досягли ВВП-варанти – 52,6% від номіналу порівняно з 74,2% на кінець минулого тижня, 90% – на кінець позаминулого тижня або 107,5% три з половиною тижні тому.

Заступник голови Нацбанку Олег Чурий на цьому тижні констатував: "На боргових ринках практично ринки навіть для компаній з високим кредитним рейтингом закриті. Сьогодні торгуються тільки державні цінні папери провідних країн світу: США, Німеччина – ми бачимо дуже велику зниження дохідності за цими цінними паперами. Якщо говорити про інших, то їх прибутковості дуже сильно зросли, на сьогодні практично ринок для всіх закритий".

Як писало ZN.UA, банки України можуть легко втратити свою ліквідність. Достатньо для цього двох факторів: продаж Нацбанком ще кількох мільярдів доларів (що буде призводити до вилучення гривні з обігу) і вкладення банками (насамперед державними) коштів в ОВДП з урахуванням відсутності попиту з боку нерезидентів.

Детальніше про недоліки в роботі НБУ читайте в статті Михайла Джуса, завідувача відділу фінансових ринків GROWFORD Institute, раніше завідувача відділу досліджень монетарного та валютного регулювання Експертно-аналітичного центру "Оптима" – "П'ять кроків Нацбанку, уповільнюють економічне зростання".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі