Українські виробники товарів постійно страждають від утисків з боку низки країн ЄС, які різними способами намагаються обмежити їх постачання агропродукції. За євроінтеграції ситуація може ускладнитися, заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (УАР) Денис Марчук, повідомляє прес-служба ВАР.
«Все почалося ще у травні з інтенсивних переговорів, потім настала фаза постійних обмежень експорту. Це сигнали, що в процесі євроінтеграції України, особливо в аграрній сфері, на нас чекають випробування. Приєднання України до ЄС передбачає виконання низки вимог, з яких близько 40% направлено саме на аграрний сектор», - зазначив Денис Марчук.
Імовірна інтеграція України до ЄС — це сувора складова, що призводить до посилення протестів європейських фермерів, додає він.
«Виявляється, що українська агропродукція є більш конкурентоспроможною на європейських ринках навіть без прямих дотацій. Завдяки конкурентоспроможності малого та великого бізнесу українські товаровиробники здатні конкурувати з європейськими навіть з урахуванням транспортних витрат. Уявіть, якщо Україна отримає систему підтримки, яка існує в ЄС, де 50% дотацій розподіляються між виробниками у самому союзі», — зазначає заступник голови ВАР.
Боротьба українських та європейських виробників йде не лише за місця на полицях супермаркетів, а й стосується розподілу коштів.
«Розрахунки показують, що за повного членства України в ЄС дотації для українських виробників можуть становити близько 10 млрд євро. Боротьба йде не лише за місце на ринку, а й за фінансові ресурси», - підсумував Денис Марчук.
Нагадаємо, вчора 1300 вантажних автомобілів змогли проїхати польсько-український кордон завдяки домовленостям та діалогу між польськими та українськими бізнесменами на шляху припинення транспортної блокади. Про це повідомив спеціальний представник Федерації роботодавців України (ФРУ) з торгівлі та співмодератора переговорів із Спілкою підприємців та роботодавців Польщі (ZPP) Михайло Бно-Айріян – напередодні зустрічі глав міністерств інфраструктури України та Польщі у Варшаві 20 грудня.