Президент України Петро Порошенко підписав закон №922-VІІІ "Про публічні закупівлі", прийнятий Верховною Радою 25 грудня 2015 року.
Законом передбачається введення електронної системи закупівель для всіх державних закупівель для товарів і послуг на суму понад 200 тис. грн і для робіт на суму понад 1,5 млн грн. (для замовників, які здійснюють свою діяльність в окремих сферах господарювання для товарів і послуг – на суму понад 1 млн грн для робіт – понад 5 млн грн).
Закон вводиться в дію з 1 квітня 2016 року для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня 2016 року - для всіх замовників.
Представляючи проект у парламенті, заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов сказав, що вже в 2016 році прийнятий документ дозволить заощадити у зведеному бюджеті до 4,5 млрд грн, а в 2017 році, коли він буде працювати перший повний рік, - від 35 до 40 млрд грн.
Обсяг держзакупівель в Україні становить майже 200 млрд грн в рік. Для придбання товарів за рахунок бюджетних коштів кожне підприємство або державний орган зобов'язані провести тендер, в якому на умовах відкритої конкуренції повинні взяти участь кілька постачальників і запропонувати державі оптимальну ціну. Проте проведення конкурсів та формування ціни часто відбувається непрозоро, що приносить збитки державному бюджету.
Детальніше про систему державних закупівель в Україні читайте в матеріалі Ігоря Гужви Чи допоможе СОТ подолати корупцію в держзакупівлях? у тижневику "Дзеркало тижня. Україна."