Верховна Рада України вночі у п'ятницю, 25 грудня, проголосувала за закон "Про публічні закупівлі" який поширює електронні закупівлі на всі бюджетні закупівлі. Законопроект підтримали 244 народних депутата.
"Закон поширює електронні закупівлі - наш успішний пілотний проект, який вже заощадив державі 500 мільйонів гривень", − зазначив заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов, представляючи проект у парламенті.
Заступник міністра уточнив, що до пілотного проект Prozzoro вже підключено 2300 держзамовників, через неї проведено закупівель на 6,5 мільярдів гривень, а економія склала близько 12% від закладених в бюджет цін.
"Вже в 2016 році прийнятий документ дозволить заощадити у зведеному бюджеті до 4,5 мільярдів гривень, а в 2017 році, коли він буде працювати перший повний рік, - від 35 до 40 мільярдів гривень", − підкреслив Нефьодов.
Про прийняття закону також повідомив народний депутат Антон Геращенко на своїй сторінці в Facebook.
"Завдяки цьому закону, переважна більшість державних закупівель буде проводитися online-платформу, відкриту для перевірки та контролю суспільства.
З паперовими конвертами, договорняками, упередженим і заангажованим ставленням членів тендерних комітетів буде покінчено!", − написав політик.
00 18. Верховная Рада. Приняли отличный закон номер 3359, "Про публичные закупки", который сделает контроль за расходо...
Опубліковано Антоном Геращенком 24 грудня 2015 р.
Закон вводиться в дію з 1 квітня 2016 року для центральних органів виконавчої влади та замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня 2016 року - для всіх замовників.
Обсяг держзакупівель в Україні становить майже 200 мільярдів у рік. Для придбання товарів за рахунок бюджетних коштів кожне підприємство або державний орган зобов'язані провести тендер, в якому на умовах відкритої конкуренції повинні взяти участь кілька постачальників і запропонувати державі оптимальну ціну. Проте проведення конкурсів та формування ціни часто відбувається непрозоро, що приносить збитки державному бюджету.
"Поки дізнатися про тендер та отримати запрошення майже неможливо, а ціна часто визначається не відкритою конкуренцією, а змовою декількох осіб. Крім того, малий та середній бізнес відмовляється від участі в державних торгах через складність і зарегульованість паперових процедур", - пише Андрій Гужва в матеріалі для ZN.UA.
Детальніше про систему державних закупівель в Україні читайте в матеріалі Ігоря Гужви Чи допоможе СОТ подолати корупцію в держзакупівлях? в тижневику "Дзеркало тижня. Україна."