В статті йдеться, що грецький аграрний бізнес найсильніше відчув на собі відмову Росії від імпорту, через яку близько 600 тисяч тон фруктів і овочів з Греції не потрапили на російський ринок.
Вчора міністр закордонних справ Нікос Котціас виступив проти нових санкцій, пояснивши це бажанням "уникнути посилення конфлікту між ЄС і Росією".
"Можливо новий уряд хоче показати грекам, що відстоює економічні інтереси країни. Однак такі дрібні політичні кроки нічого не значать на фоні обвалу економічних показників Греції на 30% впродовж останніх 5 років", - йдеться в статті.
До того ж, російський ринок не важливий для грецьких виробників, оскільки вони експортують в Росію лише 1,5% своєї продукції. В цей же час, понад 40% товарів їдуть в Італію, Німеччину, Болгарію, Кіпр та інші країни Євросоюзу.
Згідно з даними Eurostat, греки продали в Росії своїх товарів на суму 153 мільйони євро, в той час як в ЄС вони заробили 590 мільйонів.
Інша справа залежність Греції від деякого російського імпорту. Зокрема, 60% газу країна купує саме в РФ. В цьому питанні обидві країни дійсно зацікавлені у пом'якшенні санкцій. Оскільки Кремль використовує енергоносії як політичний інструмент і може змусити греків мерзнути. Але і російська сторона постраждає від таких радикальних кроків, залишившись без прибутків на фоні падіння цін на нафту.
В цей же час, міністр фінансів Росії Антон Сілуанов запропонував Греції кредит на фоні економічних труднощів країни. В цей же час, у ЄС вимагають від Афін проведення серйозних економічних реформ і виплат боргів, яких накопичилося більше 200 мільярдів євро. Тож, підбиваючи підсумки, торговельний ринок Греції для Росії важливіший ніж навпаки. А Афінам потрібні російські гроші і енергія.
Американський журнал Time писав сьогодні, що Греція введе санкції проти Росії разом з ЄС, але не безкоштовно. Новий уряд в Афінах ймовірно намагаєтсья натиснути на Євросоюзу за допомогою Росії і змусити його заплатити за грецьку економічну кризу.