При запровадженні електронної касової стрічки на касових апаратах податковій службі варто було б враховувати, що, зокрема, в сільській місцевості далеко не завжди присутній якісний інтернет-зв'язок, якщо він взагалі є.
Таку думку в коментарях для DT.UA висловила голова Всеукраїнського об’єднання малого і середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.
«Підприємці могли б сприйняти введення касових апаратів у разі відміни їх фіскальності, спрощенні адміністрування та звітності, а також при відміні штрафних санкцій за порушення», - зауважила експерт.
Також Продан звертає увагу, що підприємці сьогодні мають вести книги обліку доходів, в яких визначаються усі обсяги проданих товарів і послуг.
«Вже сьогодні податківці мають можливість проконтролювати правильність віднесення проданих товарів чи послуг до доходів, через хронологічні заміри, через фактичні перевірки», - резюмувала громадський діяч.
Підприємцям ще належить відчути всі принади «касових апаратів»
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 суб'єкти господарювання повинні в обов'язковому порядку надавати в податкову службу інформацію про обсяги розрахункових операцій, проведених у готівковій або безготівковій формі, по провідних або безпровідних каналах зв'язку.
Як повідомляли нещодавно в ДПСУ, податківці планують запровадити електронну контрольну стрічку реєстраторів розрахункових операцій (РРО), завдяки чому передача звітності зможе відбуватися в автоматичному режимі. Це має не тільки спростити процес звітності, але й позбавити підприємців необхідності закуповувати і зберігати протягом 3-х років паперову контрольну стрічку.
Для податківців електронна звітність надасть можливість дистанційно контролювати операції суб'єктів господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі.
У ДПСУ запевняють, що до середини 2013 року триватиме адаптивний період, штрафів та санкцій за помилки при засвоєнні нової технології на цей період не буде.