Працевлаштування осіб з інвалідністю: як роботодавцю отримати компенсацію

Поділитися
Для цього потрібно виконати певні вимоги.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців втратили роботу. Щоб покращити ситуацію з працевлаштуванням, уряд запровадив компенсації для роботодавців. Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, як отримати компенсацію фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю. Це питання регулює постанова Кабміну №893 від 22 серпня 2023 р.

Умови отримання компенсації

  • Працевлаштовано особу з інвалідністю І або ІІ групи з числа застрахованих осіб.
  • Особа з інвалідністю працевлаштована з моменту набрання чинності відповідною Постановою (тобто, з 29 серпня 2023 р.).
  • З дня працевлаштування минуло не більше 90 днів.
  • Компенсація надається за придбані роботодавцем допоміжні засоби для облаштування робочого місця особи з інвалідністю згідно з переліком.

Як отримати компенсацію

Звернутись до Центру зайнятості за своїм місцезнаходженням з заявою:

  • особисто у паперовій формі;
  • в електронній формі: через веб-портал Державного центру зайнятості (за наявності технічної можливості); через електронну пошту з застосуванням електронного підпису; через Портал "Дія".

До заяви додаються:

  • засвідчена копія наказу (розпорядження) про прийняття на роботу / примірник трудового договору / відомості з реєстру застрахованих осіб;
  • засвідчена копія документа, що підтверджує придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю (договір, рахунок-фактура (рахунок, квитанція, накладна тощо);
  • відомості про господарську діяльність, а також про всю незначну державну допомогу, отриману протягом останніх 3 років, її форму та мету.

Строк розгляду заяви - 10 робочих днів з моменту подання заяви.

Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище:

  • 15 мінімальних заробітних плат (з 1 січня 2024 р. - 106 500 грн, з 1 квітня 2024 р. - 120 000 грн) - для осіб з інвалідністю I групи;
  • 10 мінімальних заробітних плат (з 1 січня 2024 р. - 71 000 грн, з 1 квітня 2024 р. - 80 000 грн) - для осіб з інвалідністю II групи.

Через війну багато українців змушені були покинути свої домівки. Щоб допомогти їм працевлаштуватися у новому місті, уряд запровадив компенсацію для роботодавців. У 2024 році змінився розмір компенсацій та строки їх надання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі