Повірка лічильників під час дії воєнного стану не здійснюється: комунальники про це замовчують

Поділитися
Повірка лічильників під час дії воєнного стану не здійснюється: комунальники про це замовчують © Фото з відкритих джерел
Відповідальність за своєчасну повірку лічильника несе не споживач, а надавач відповідної послуги.

В умовах дії воєнного стану, а також протягом трьох місяці після його завершення, повірки засобів вимірювальної техніки в Україні не здійснюються. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів "Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану" від 5.04.2022, яка оприлюднена на "Урядовому порталі".

Як випливає з постанови, в умовах дії воєнного стану, а також протягом трьох місяців після його завершення, показання лічильники, які належним чином запломбовані, залишаються дійсними, навіть якщо завершився термін їх експлуатації.

"Установити, що позитивні результати періодичної, позачергової повірки та повірки після ремонту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, засвідчені відбитком повірочного тавра на таких засобах чи записом з відбитком повірочного тавра у відповідному розділі експлуатаційних документів та/або оформлені свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, строк дії яких закінчився у період воєнного і надзвичайного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, чинні на період воєнного і надзвичайного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування на всій території України або в окремих її місцевостях", - йдеться в постанові.

При цьому, частина комунальників ще до постанови Кабміну відмовилися від повірки лічильників під час воєнного стану. Так, наприклад, КП "Хмельницькводоканал", ще з 4 березня пообіцяв не телефонувати і не здійснювати візити до споживачів для заміни лічильників, у яких завершився термін повірки.

"Зробили ми це свідомо для уникнення зайвої напруги у суспільстві. Єдиний виняток — це особисте звернення споживача. Це він може зробити усно або через письмову заяву. Крім того, він має попередньо повідомити про це голову правління ОСББ, відповідальну особу, чергових по будинку", — зазначили у "Хмельницькводоканалі".

Водночас можна знайти й повідомлення, з яких очевидно, що підприємства, які надають відповідні послуги, просто уникають згадки про указану постанову.

Так, наприклад, на сайті КП "Полтаватеплоенего" можна знайти повідомлення, з якого випливає, що метою відтермінування повірки лічильників є не постанова Уряду, а добра воля підприємства, яке прагне забезпечити споживачів часом, достатнім для проведення повірки, після припинення чи скасування воєнного стану.

При цьому, лічильники, які були демонтовані на повірку, компанія ставити назад не збирається на весь час дії воєнного стану, і нараховуватиме споживачам за середньомісячними (за останні три місяці) обсягами споживання.

Проте, є підприємства, які не просто замовчують про існування постанови Кабміну, але й пропонують своїм споживачам пройти повірку лічильників під час війни.

Так, на сайті "Київводоканалу" можна знайти повідомлення, що повірки лічильників продовжуються.

"Наші контролери знаходяться на робочих місцях та готові до виїздів", - повідомляє "Київводоканал" в повідомленні від 2 травня 2022 року "Про повірку лічильників під час війни".

Ще далі пішов столичний комунальний концерн "Центр комунального сервісу", який під час війни розсилає повідомлення про зняття лічильника з обліку та повідомляє про необхідність проходження повірки.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Нагадаємо, що відповідно до закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", відповідальність за своєчасну повірку лічильника несе не споживач, а надавач відповідної послуги. Зокрема, закон визначає, що:

  • Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту покладається на суб’єктів господарювання, що здійснюють обслуговування відповідних засобів вимірювальної техніки.
  • Періодичність повірки визначається не заявками споживача, а договором між споживачем та виконавцем послуги
  • За порушення періодичності повірки вузлів комерційного обліку на суб’єктів господарювання - операторів зовнішніх інженерних мереж накладається штраф

Крім того, згідно з постановою Кабміну "Про затвердження Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт" (зі змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 880 від 24.10.2018), споживач не зобов'язаний бігати за комунальниками з проханням перевірити лічильник. Постанова визначає, що:

  • Виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки або протягом трьох робочих днів з дня отримання відомостей про необхідність його ремонту інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення за формою згідно з додатком 1 рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем.

Повірку лічильників води мають право здійснювати тільки уповноважені організації, а не незрозумілі приватні фірми, куди часто спрямовують споживачів комунальники. 

Відповідно до частини п’ятої статті 17 Закону "Про метрологію та метрологічну діяльність" повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться:

  • науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;
  • науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.
  • Перелік уповноважених організацій на проведення повірки засобів вимірювальної техніки розміщено на офіційному вебсайті Міністерства економіки України (me.gov.ua) в підрозділі "Метрологія" розділу "Технічне регулювання" рубрики "Діяльність".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі