У прес-службі ВТБ підтвердили "частковий продаж частки в компанії".
"За діючими домовленостями переважне право викупу акцій (Burger King Russia) надається поточним акціонерам. Ми реалізували частину нашого пакету акцій Burger King при досягненні цільового для нас рівня IRR (внутрішня норма прибутковості) в 40% річних", - прокоментував угоду представник банку.
Новий найбільший акціонер Burger King в Росії пов'язаний з інвесткомпанією ICU. Засновником Xomeric Holdings Ltd виступає зареєстрована на Британських Віргінських островах CIS Opportunities Fund SPC Ltd. Ліцензію на управління фондами в інтересах CIS Opportunities Fund SPC Ltd має зареєстрована на тих самих островах ICU Investment Management Ltd.
Як випливає з матеріалів українського банку "Авангард", який належить інвестгрупі, основними власниками головний ICU Holdings Limited є Пасенюк і Костянтин Стеценко.
Група ICU була створена в 2006 році, надає послуги по торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. До її складу входять ТОВ "Інвестиційний капітал Україна", КУА "Інвестиційний капітал Україна", банк "Авангард" і КУА-АПФ "Трійка Діалог Україна".
Співвласником і головою ради директорів групи була екс-глава НБУ Валерія Гонтарева. Після призначення на посаду Гонтарева продала свою частку в ICU, а партнерами групи залишилися Пасенюк і Костянтин Стеценко.
Зазначимо, що президент Петро Порошенко після вступу на посаду глави держави найняв для продажу своїх активів інвестиційну компанію Rothschild і ICU. Однак "у зв'язку з відсутністю покупців" 14 січня 2016 року президент заявив про підписання договору, за яким передав свою частку в корпорації "Рошен" незалежний "сліпий траст.
Представник групи ICU відмовився коментувати зв'язок між які входять у її структуру фондом і російськими закусочними Burger King. У ВТБ також відмовилися коментувати структуру "іншого акціонера" - Xomeric Holdings Ltd.
Нагадаємо, 10 січня телеканал Al Jazeera оприлюднив розслідування про розкрадання екс-президентом України Віктором Януковичем і його оточенням 1,5 млрд доларів, до яких в 2016 році була застосована процедура спецконфіскації.
Згідно з матеріалами розслідування, посередником в купівлі облігацій офшорними компаніями в 2012-2014 роках виступала фірма Investment Capital Ukraine (ICU), яку на той час очолювала Валерія Гонтарева, котра згодом очолила Національний банк України.