Потенціал виробництва біопалива в Україні величезний – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Потенціал виробництва біопалива в Україні величезний – експерт В Україні поширені біогазові електростанції на базі газопоршневих установок
Зокрема, за належної підтримки з боку держави в Україні можна у великих кількостях виробляти біометан.

Україна має великі можливості з виробництва біологічного палива для енергосистеми держави – так, за підтримки держави можна виробляти біогаз для подальшого використання у газотранспортній системі країни, пише у своєму матеріалі для DT.UA голова наглядової ради Біоенергетичної асоціації України Володимир Майстришин.

"Як відомо, при бродінні біомаси утворюється велика кількість метану, і завдання - зібрати його і використовувати замість викопного метану (природного газу). В країнах ЄС цей напрямок вже набуває популярності", – пише автор.

За словами експерта, зараз в Україні набувають поширення біогазові електростанції на базі газопоршневих установок (ГПУ). Але у такого підходу є ціла маса своїх недоліків. Ідеальним варіантом було б транспортувати біогаз у точку, де є споживання тепла та електроенергії.

"Вирішення проблеми масового використання біометану лежить у площині зміни стратегії державної підтримки розвитку вітчизняних енергоносіїв та фермерських господарств", – вказує автор.

На його думку, ціна електроенергії природного газу, на якому зараз працюють багато теплоелектростанцій, просто неконкурентна. І застосування біогазу замість природного газу може стати для держави прекрасним виходом. Тим більше, що сировини для виробництва біогазу в Україні величезна кількість, а крім самого біогазу на виході фермери отримають у своє розпорядження ще й високоякісні добрива.

Детальніше про "біометановий законопроект", варіанти та шляхи використання біогазу в енергетичній сфері України та вигоди, які несе таке рішення, читайте у матеріалі Володимира Майстришина "Дивимося під ноги!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі