На початку червня радниця міністра енергетики Олена Зеркаль запропонувала кілька варіантів протидії «Північному потоку-2», один з яких - створення міжнародного консорціуму із залученням європейських і американських компаній до управління українською ГТС.
Другий варіант – застосування Третьої газової директиви ЄС до всього газопроводу, щоб зробити російський газ конкурентним, перетворивши з інструменту шантажу на товар.
Як до цієї ідеї ставляться європейські партнери нашої країни, котрі мають власний інтерес в реалізації російського проєкту, в інтерв'ю редакторці відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяні Силіній розповіла пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
«Через 15 років газ буде використовуватися так мало, що треба думати, чи варто зараз модернізувати всю цю мережу газопроводів, якщо ми знаємо, що її використання – на дуже обмежений час. Я в Україні вже довго і пам’ятаю, як ми ще 2010 року говорили про модернізацію ГТС, але майже нічого не було зроблено. Ця мережа вже дуже застаріла, і тому не знаю, чи варто вкладати в неї ще великі гроші», - каже дипломат.
Фельдгузен вважає, що краще зосередитися на більш сучасних технологіях - з німецькими, європейськими, можливо, американськими партнерами. «Такий сильний консорціум, я впевнена, варто було би створити. Я саме цим і займалася б», - наголошує вона.
Докладніше про те, чи запустять «Північний потік-2», і як Україні знизити негативні наслідки такого сценарію, читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні».