Зміцнення курсу гривні в 2019 році до 23,5 гривень за долар заклало базу для скорочення промислового виробництва і падіння ВВП України. Про це заявив міністр економіки Ігор Петрашко у інтерв'ю РБК.
На питання про те, чому він був одним з найбільш активних опонентів до правління НБУ, Петрашко зазначив: "Чому я вів ці дискусії? Міністерство економіки, відповідальна за економічну політику, НБУ – за монетарну. Тому дискусії були природні. Але трохи скорректирую ваше висловлювання. Я теж за гнучкий обмінний курс. Просто вважаю, що курс використовувався для маніпуляцій. Ми розуміємо, що в минулому році посилення курсу до 23,5 гривень/долар, по суті, заклав падіння нашої промисловості і ВВП… Тому я – за гнучкий курс. Я просто не бачив необхідності посилювати курс з 28,5 до 23 гривень/долар", - вважає Петрашко.
Раніше новий глава Нацбанку Кирило Шевченко заявив, що не бачить підстав для втручання в ситуацію на валютному ринку, тим більше, що тренд змінився в бік зміцнення гривні.
Екс-глава Нацбанку Яків Смолій розповів, як представники влади вимагали від нього приймати економічно необґрунтовані рішення, які могли б завдати шкоди економіці країни: послабити курс гривні і запустити додаткову емісію для покриття дефіциту бюджету.