Порошенко: Проект закону про трансферне ціноутворення - боротьба за неконтрольований вплив на економіку

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Петро Порошенко © Мустафа Найєм
Коли у держави з'являється ініціатива різкого збільшення контролю в якомусь сегменті або секторі, це гарантовано означає, що з'явився стовідсотковий корупційний інтерес

Проект закону про трансферне ціноутворення - це боротьба за неконтрольований вплив на економіку. Таким чином народний депутат Петро Порошенко прокоментував відповідну ініціативу уряду в коментарі ZN.UA.

"Якщо ми говоримо про трансфертні ціни та принципи їхнього формування, як про родові біржові товари, то я не маю нічого проти. Тому що є, умовно кажучи, зерновиробники і є ціни на зерно. Ось зерно має продаватися за біржовими цінами, не маючи жодних винятків. Але якщо є крокуючий екскаватор новокраматорського машинстроительного заводу, і хтось хоче за нього встановити трансферну ціну, то з чого її встановлювати? У нас є біржа? Є така ціна, яку покупець готовий платити. І тоді до вас прийде податківець і скаже, що я вважаю - він повинен коштувати більше. Чому б вам не доплатити?", - зазначив Порошенко.

- Петро Порошенко: "Київ вартий меси"

"Ми відкриваємо "скриню Пандори" для свавілля всіх контролюючих органів, внаслідок якого доведеться забути всі розмови про дерегуляцію. Досить економіку ґвалтувати. По-перше, як можна доводити, що хтось продав щось пов'язаній компанії? Емпірично. Так само як і зараз. Ти продав товар три роки тому, а ми зараз цю фірму визнали фіктивною. А мені, що два з половиною роки тому з цим було робити? Ви тільки зараз її визнали фіктивною. А я як міг це знати? Не важливо. Ми в тебе все забираємо, банкротимо і спустошуємо всі рахунки", - заявив політик.

"Це означає, що ви даєте працівнику прокуратури, податковій міліції пістолет, за допомогою якого він нібито наводить лад в інтересах держави, - пояснив Порошенко. - Але чому ми не допускаємо подібного на користь фізичної особи і так спокійно ставимося до того, коли вбивають суб'єкт господарювання? Він також тяжко працює. А тому що у нас держава вирішила, що має право контролювати все".

Народний депутат нагадав фразу, сказану Єгором Гайдаром: "Коли у держави з'являється ініціатива різкого збільшення контролю в якомусь сегменті або секторі, це гарантовано означає, що з'явився стовідсотковий корупційний інтерес конкретного державного чиновника щодо цього сектора. Єдиним результатом цього є зростання корупції і навпаки позбавлення чиновника інтересу до галузі веде до прозорості її діяльності".

"Тому, якщо хтось у нас захотів повернутися до планової економіки, то для отримання досвіду можна з'їздити на Кубу та у Північну Корею і пожити там. Думаю, тоді й бажання і закони будуть вноситися інші", - відзначив він. !zn

Читайте також:

З нинішніми принципами формування уряду країна приречена, - Порошенко

Експортерам дадуть два з половиною роки на пристосування до податкових нововведень

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі