Попит на кредити у реальному секторі навряд чи істотно зросте без детінізації економіки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Попит на кредити у реальному секторі навряд чи істотно зросте без детінізації економіки Виведення економіки з тіні збільшить попит на кредити з боку бізнесу © Андрій Товстиженко, DT.UA
Крім дій влади щодо стимулювання детінізації, необхідний розвиток фінансового, фондового та інших ринків, поліпшення інвестиційного клімату в країні.

В умовах високої закредитованості багатьох підприємств однією з рушійних сил активізації кредитного ринку могла б стати детінізація економіки, над якою працює уряд. Вона сформує новий попит на кредитні ресурси у реальному секторі.

Таку думку в коментарях ZN.UA висловив начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб.

"З урахуванням високої частки тіньової економіки і несприятливої економічної ситуації коло платоспроможних клієнтів дуже обмежене. Хоча потенційно попит на кредити може бути значно вищим - за умови детінізації економіки", - відзначив експерт.

За словами голови правління банку "Хрещатик" Дмитра Гриджука, окрім дій влади щодо стимулювання детінізації, необхідний розвиток фінансового, фондового і інших ринків, поліпшення інвестиційного клімату в країні. "Сьогодні це поки млявий процес, тому нагальним є практичне здійснення реальних реформ", - відзначає банкір.

Нагадаємо, як зазначав у коментарях "Економічній правді" віце-президент УСПП (Український союз промисловців і підприємців), засновник компанії "МТ-Інвест" Мирослав Табахарнюк, поки головним болем для бізнесу є не нестача кредитних коштів, а надмірні кредитні зобов'язання, які в кінцевому підсумку загрожують фінансовій стабільності компанії.

"Зростання багатьох українських підприємств, серед яких є і великі корпорації, значно перевищує показник наявності оборотного капіталу. Тобто компанія розвивається набагато швидше за свої фінансові можливості. А розрив між фінансовим забезпеченням і зростанням - це один з головних нині ризиків для компанії", - сказав експерт.

За його словами, у таку ситуацію компанія може потрапити тільки в одному випадку - коли у неї існують надмірні кредитні апетити. "Існує оцінний показник стану кредитного навантаження на компанію, коли кредитний портфель не повинен перевищувати 2,5-3 річних EBITDA (аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань)", - резюмував Табахарнюк. !zn

Читайте також:

Для активізації кредитного ринку НБУ варто активніше використовувати наявні інструменти - банкір

Обсяг тіньової економіки України становить 350 млрд грн, половина цих коштів - зарплати в "конвертах"

За два роки українські банки перерахували в офшори більше 400 млрд грн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі