Для активізації кредитного ринку НБУ варто активніше використовувати наявні інструменти - банкір

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
При цьому значну увагу слід приділити вихованню і підтримці довіри населення до банківської системи в цілому.

Активізації кредитного ринку буде сприяти проведення валютних своп-операцій між НБУ і банками, які мають валютні ресурси, але не мають достатньо гривні для збільшення кредитування. Таку думку в коментарях ZN.UA озвучив голова правління "Ерсте Банку" Павло Цетковський.

"Інструменти досить відомі, немає необхідності заново винаходити колесо. Достатньо перейняти практику європейської або американської системи з операцій РЕПО", - констатує банкір.

На думку Цетковського, для розігріву кредитного ринку Нацбанку слід також постійно підтримувати достатній рівень ліквідності на міжбанку.

"Це сприятиме вирішенню проблеми як у короткостроковому, так і в довгостроковому періоді. При цьому значну увагу слід приділити вихованню і підтримці довіри населення до банківської системи в цілому", - відзначає фінансист.

Нагадаємо, як зазначала у вересні ще 2011 року директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова, якщо НБУ буде дуже активним на ринку валютних свопів, це призведе до подальшої доларизації української економіки. "Якщо валютний своп стане нашим основним інструментом підтримки ліквідності, ми підемо шляхом доларизації банківської системи. Цей інструмент буде в нашому арсеналі, і ми будемо з ним працювати. Але його не можна розглядати в довгостроковому плані", - зазначала представник НБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі