Сьогодні, 3 серпня, стало відомо, що польський антимонопольний регулятор UOKiK оштрафував російську компанію "Газпром" на 213 млн злотих - $57 млн.
Штраф накладено за "небажання співпрацювати у розслідуванні", повідомляє польське відомство.
Накладення штрафу на Газпром пов'язане з розслідуванням, що стосуються створення консорціуму, який фінансує будівництво газопроводу "Північний потік 2" без необхідної, на думку польського регулятора, згоди UOKiK.
"Глава UOKiK Томаш Хрустний наклав штраф на суму близько 213 млн злотих ($57 млн) на "Газпром". Це результат відсутності співпраці у розгляді, яке проводиться у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2",— йдеться у повідомленні.
UOKiK пред'явив звинувачення шести компаніям: "Газпрому", Engie, Uniper, OMV, Shell та Wintershall Dea.
"В ході цього розгляду голова UOKiK звернувся за документами, що стосуються справи, також до Газпрому, однак компанія відмовилася надати інформацію, важливу для проведення розгляду", - заявило польське відомство.
Польський антимонопольний регулятор в січні звернувся до "Газпрому" з запитом інформації для розслідування відносно газопроводу "Північний потік-2". До цього UOKiK оштрафував французьку Engie на €40,3 млн за відмову від співпраці в рамках цього ж розслідування. У червні подібну справу було порушено і проти "Газпрому".
Нагадаємо, США застерігають компанії з Європи від участі в будівництві "Північного потоку-2", називаючи його політичним проектом. Про це пише Deutsche Welle з посиланням на представників американського посольства в Берліні.
"США недвозначно і невпинно відзначають небезпеку будівництва цього газопроводу", — зазначають у посольстві.
У Штатах впевнені, що основна мета газопроводу не комерційна. "Північний потік-2" для Росії може стати головним інструментом, який посилить залежність Європи від росії.
Раніше ZN.UA писало, що повернення України під контроль Росії і забезпечення максимального впливу на країни Східної Європи, а також посилення впливу Кремля на Західну Європу - справжні цілі проекту "Північний потік-2". Саме тому "Газпром" не враховує фінансові та юридичні проблеми в своєму бажанні добудувати газопровід будь-якою ціною. Детальніше у матеріалі Олександра Харченка і Марії Якуб "Протистояння навколо газопроводу".