Польща порушила справу за фінансування "Північного потоку 2"

Поділитися
Польща порушила справу за фінансування © gazeta.ru
Партнерам "Газпрому" загрожує штраф до 10% річної виручки.

Польський антимонопольний регулятор UOKiK порушив справу проти "Газпрому" і п'яти зарубіжних компаній, відповідальних за фінансування газопроводу "Північний потік 2". Про це повідомляє відомство 9 травня.

"Прецедентний антимонопольний розгляд було ініційовано UOKiK кілька днів тому", - пише UOKiK. Однак заяву про його початок польська сторона вирішила зробити сьогодні.

UOKiK підозрює, що сторони угоди, незважаючи на відкликання повідомлення про концентрації, спільно реалізують проект, фінансуючи Nord Stream 2.

"Президент офісу може накласти на підприємство штраф до 10% від виручки за рік, що передує року, протягом якого накладається штраф, якщо підприємство здійснило операцію в області концентрації без отримання згоди від президента управління. Якщо концентрація вже реалізована, UOKiK може вимагати продажу частини активів підприємства, продажу контрольного пакета акцій або розпуску підприємства", - загрожує польський регулятор.

В 2016 році польські чиновники проаналізували клопотання про створення цими шістьма компаніями спільного підприємства для будівництва "Північного потоку 2" і вирішили, що створення СП може призвести до обмеження конкуренції.

UOKiK стверджує, що "Газпром" і так домінує на польському ринку газу, а новий проект може ще більше зміцнити його переговорну позицію з польськими клієнтами. Учасники консорціуму відкликали повідомлення, яке UOKiK трактує як "заборона на об'єднання".

Президент UOKiK Марек Нихчал (Marek Niechcial) виявив, що партнери по консорціуму почали фінансувати проект: "На жаль, як підтверджують дані попереднього розслідування, суб'єкти вирішили фінансувати цей проект, незважаючи на заперечення UOKIK. Це може стати порушенням антимонопольного законодавства, і тому ми висуваємо звинувачення щодо "Газпрому" і п'яти інших організацій", - цитує керівника відомства його прес-служба.

Польський регулятор вважає, що метою "Газпрому" і його партнерів - Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall - було обійти відсутність схвалення UOKiK. А між тим, і невдале створення СП, і нинішні кроки по організації фінансування - спрямовані на одне - фінансування будівництва "Північного потоку 2".

Читайте також: Пропозиції "Газпрому" з транзиту збиткові для України – Насалик

Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі