Польща не будуватиме газопровід в обхід України

Поділитися
Польща не будуватиме газопровід в обхід України
Польща остаточно відмовилася від проекту будівництва газопроводу в обхід України - Ямал-Європа-2.



Міністр держказначейства країни Влодзімеж Карпіньскій заявив, що Варшава не має наміру брати участь у проекті Ямал-Європа-2, незважаючи на низку гучних заяв "Газпрому".

"Польська сторона не розглядає можливість реалізації цього проекту", - заявив Карпіньскій, коментуючи заяви голови "Газпрому" Олексія Міллера про можливість прокладання газопроводу. Він зазначив, що кожен має право висловлюватися, але польська сторона не має наміру приймати пропозицію Росії. У "Газпромі" вчора ці заяви коментувати не стали, пише Коммерсант-Украина.

Раніше Міллер назвав ймовірність будівництва другої нитки газопроводу Ямал-Європа по території Польщі дуже високою. За його словами, це дозволить знизити залежність "Газпрому" від транспортування газу через територію України.

Про можливе відновлення замороженого проекту Ямал-Європа-2 було заявлено у квітні. Тоді Міллер і гендиректор польської Europolgaz Мирослав Добрут підписали меморандум про спільний розвиток проекту. Трубопровід потужністю 15 млрд кубометрів на рік повинен пройти по території Польщі у напрямку Словаччини та Угорщини. Запуск газопроводу планувався в 2018-2019 роках. Проте пізніше віце-прем'єр Польщі Януш Пехочіньскій заявив, що, незважаючи на меморандум, підписаний з Росією, у Польщі можуть відмовити Газпрому у реалізації проекту, якщо вважатимуть його невигідним. Пізніше через підписання угоди своєї посади позбувся міністр держказначейства Міколай Будзановський, який курирує польський ПЕК.

Високопоставлене джерело у Міненерго вважає, що відмова Польщі від Ямал-Європа-2 загальмує реалізацію трубопровідних проектів в обхід України. "Будівництво ще одного обхідного газопроводу South Stream обійдеться як мінімум в два рази дорожче, ніж Ямал-Європа-2. Цей газопровід складніше будувати, терміни введення його в дію постійно переносяться. Тому білоруський газопровід був для "Газпрому" більш швидким і реальним варіантом. Однак, судячи з реакції польської сторони, це проект канув у лету", - сказав він.

Як відомо, з ініціативи "Газпрому" 5 квітня у Санкт-Петербурзі було підписано меморандум між "Газпромом" і польською EuRoPol Gaz (48% акцій володіє польська нафтогазова компанія PGNiG, ще стільки ж належить самому "Газпрому") щодо намірів будівництва газопроводу "Ямал -Європа-2 "з Білорусі через Польщу до Словаччини в обхід території України.

У той же день міністр держказначейства Польщі Міколай Будзановський звинуватив представників російського газового монополіста у поширенні неправдивої інформації про підписаний документ. Польський чиновник підкреслив, що меморандум не зобов'язує Польщу будувати газопровід, і назвав його "технічним".

Як згодом з'ясувалося, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск дізнався про підписання меморандуму від журналістів. Він заявив, що польська влада не підтримає будівництво ще одного трубопроводу в обхід України і не зацікавлена у збільшенні газових постачань до Польщі з РФ, оскільки хоче знизити свою енергетичну залежність від росіян і має свої плани з видобутку сланцевого газу. !zn

Читайте також:

Польща назвала "російським жартом" заяву Міллера про будівництво газопроводу в обхід України

Польщі не потрібен додатковий газ від "Газпрому"

"Газпром" готовий побудувати нову трубу в обхід України у максимально стислі терміни

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі