Польщі не потрібен новий газ "Газпрому"

Поділитися
Польщі не потрібен новий газ
Прем'єр-міністр Польщі прокоментував плани "Газпрому" будувати свій газопровід по території республіки і заявив, що не знає ні про який меморандум з російською стороною. Туск підкреслив, що для Польщі "газ - це не інструмент ведення політики".

Польща диверсифікує джерела постачань газу і не потребує додаткових обсягів від "Газпрому". Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, коментуючи можливість відродження проекту другої черги газопроводу "Ямал-Європа".

"Польща кілька років активно працює над диверсифікацією постачання і джерел газу, тому ми не зацікавлені у радикальному збільшенні обсягу газу, що купується у "Газпрому", - сказав він, підкресливши, що "для нас газ - це не інструмент ведення політики".

Туск відмовився коментувати підписання у п'ятницю у Санкт-Петербурзі меморандуму про взаєморозуміння між "Газпромом" і польською компанією Europolgaz (спільно з польською PGNiG), що наполовину належить йому ж, зазначивши, що нічого про це не знає.

Як повідомлялося раніше, для польської влади реанімація проекту "Ямал-Європа-2" стала несподіванкою. У Польщі не виключають, що оголошення про розширення газопроводу Ямал-Європа є елементом торгу Росії з Україною.

Крім того, єдиним підприємством, яке може будувати магістральні газопроводи в Польщі, є державна компанія Gaz-System. Влада Польщі звернула увагу, що рішення будувати другу гілку ямальського газопроводу - це суверенне рішення польського уряду, а не рішення "Газпрому" чи будь-якого іншого уряду.

Міністр державного казначейства Польщі Миколай Будзановський, що курирує у польському кабінеті питання енергетики, також нагадав, що з 2004 року Польща знаходиться в Європейському союзі, тому такі рішення повинні прийматися спільно з Брюсселем.

Другим відкритим питанням, як заявив польський міністр, є проблема обґрунтованості збільшення імпорту російського газу в ЄС. "Не бачу потреби у Польщі і ЄС на чергові 15 млрд кубів російського газу... Якщо ми подивимося на 2011-2012 роки, то побачимо спад імпорту російського газу в країни Європейського союзу на 10 млрд куб. м. Так що це також сумнівно з економічної точки зору", - підкреслив міністр.

Хоча, як заявив віце-прем'єр і міністр економіки Польщі Януш Пехочиньский, проект цікавий Польщі, оскільки він допоможе збільшити доходи країни від транзиту газу.

Нагадаємо, повернутися до будівництва другої нитки газопроводу Ямал-Європа напередодні доручив президент Росії 3. Як він заявив, це необхідно для підвищення надійності газопостачання Польщі, Словаччини, Угорщини".

За словами глави російської монополії 3, друга гілка може бути запущена в 2018-2019 роках після введення "Південного потоку". Він підкреслив, що діюча гілка Ямал-Європа (33 млрд кубометрів) "є найефективнішим маршрутом" для постачань газу, бо ГТС Білорусі, де проходить частина магістралі, належить "Газпрому". Що фактично означає безтранзитне постачання газу для монополіста.

Читайте також:

Україна позбулася можливості реекспорту газу до Польщі

Польща має намір відсторонити "Газпром" від управління газопроводом Ямал-Європа

"Газпром" зібрався будувати ще один газопровід в обхід України через Білорусь

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі