Політолог пояснив, чому введення рубля в оборот в окупованому Херсоні це блеф

Поділитися
Політолог пояснив, чому введення рубля в оборот в окупованому Херсоні це блеф © Ведомости
Для цього потрібна купа зрадників і відстуність санкцій проти рубля. Або витиснути з Херсона всіх, хто там мешкає сьогодні.

Заяви про введення російського рубля в тимчасово окупованому Херсоні на практиці реалізувати неможливо. Про це заявив херсонський політолог Володимир Молчанов.

"Гроші - це боргові зобов'язання держави, яким за домовленістю всі довіряють. "Ввести рубль" в поточних умовах окупант не зможе - у нього немає контролю над бюджетами, казначейством, банками, платниками податків, джерелами трансфертів, та головне - над вибором громадян в чому призначати ціну і чим розраховуватись. Гривня продовжує поступати на рахунки, і рано чи пізно, природнє вимивання готівки також вдасться компенсувати - прихованим перекиданням", - зазначив експерт.

Він пояснив, як рашисти можуть теоретично нав'язувати свій рубль.

"Для початку необхідна організаційна структура, якась хнр - яка, хай за нормами України, налагодить бюджетно-казначейський процес з кореспондентськими рахунками не в НБУ, а в російському банку, і запитає російський банк про певне фінансування замість трансфертів від України. Тоді необхідна купа зрадників середньої ланки, які положать під рубль (з відкриттям рахунків), управління, відділи, аж до бухгалтерій шкіл включно", - сказав експерт.

Далі за його словами, паралельно необхідно створювати фіскальний орган і примушувати платників платити податки, теж в рублях.

"І ось якби у них було 4-5 тисяч згодних на зраду економістів, фінансистів та інших чиновників, та кількадесят тисяч згодних на зраду платників податків, а ще їх банки самі б не здихали від санкцій - вони зробили б рубль в Херсоні. І ті, хто зараз везе в Херсон їжу з лівобережних сіл на продаж, вже нікуди не поділися б - продавали б за рублі", - зазначив експерт.

Саме так, за його словами, вдалося реалізувати цей сценарій в Криму. Масова зрада як чиновництва, так і платників податків, плюс декоративність санкцій.

Саме тому набагато складніше і довше їм довелося це робити в ОРДЛО. Хоча санкції все ще були декоративними, проти безпосередніх порушників, але не проти їх цілком відомих стосунків із непідсанкційними центрами фінансування за посередництва теж чомусь непідсанкційної "южной осєтії", натомість вони не успадкували ані повного набору чиновництва, як в Криму, ані програмних механізмів.

Нічого подібного на тимчасово окупованих територіях Херсонщини Росія не потягне.

"Єдине, що вона зможе - це підсиленням репресій знищити українське життя, зупинити ту напівживу економіку, яку напіввіртуально продовжує забезпечувати наш уряд через лінію фронту. Позакривати й розтрощити банки. Знищити ще недобиті магазини. Поставити патрулі навколо ринків, щоб не торгували. Тоді людям лишиться одне - кидати житло, бізнеси й тікати, а якщо не випускатимуть, - то пробиратися полями й посадками", - сказав експерт.

"За одним зі сценаріїв, вигнання українців розглядається агресором як цілком прийнятний для них результат - вони сподіваються викликати гуманітарну кризу в Європі й українофобію серед європейців. Та думаю, ці сподівання теж марні", - додав він.

Нагадаємо, напередодні депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань запустив інформхвилю, що російські загарбники планують з квітня ввести в обіг на території тимчасово окупованої Херсонщини свою валюту – рублі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі