Про це повідомляє Financial Times, додаючи, що більшість прогнозів економістів не передбачали такого великого скорочення. З 28 опитаних експептів ніхто не допускав, що виробничий показник в Китаї у лютому впаде нижче 51 бала, про що говорили дослідження великих і державних компаній.
Китайське статистичне бюро пояснило сповілення виробництва в країні святкуванням Нового року за місячним календарем. Через свято багато працівників-мігрантів поїхали з міст, що зазвичай спричиняє виробниче сповільнення. В 2017 році святковий сезон розтягнувся з кінця січня до початку лютого. Цього ж року він припав повністю на лютий, що сприяло появі неприємної різниці у показниках.
Втім, Financial Times зазначає, що масштаби нинішнього скорочення перевищують ті, які спостерігаються зазвичай. І навіть перевершують рекордне сповільнення на 1,4 пункти в 2011 році.
Нещодавно критику в західних ЗМІ викликала також пропозиція скасувати обмеження для правління лідера КНР Си Цзиньпіна. The Economist писало, що довічне правління Си Цзиньпіна може не піти на користь Китаю. Оскільки це буде означати подальший відступ від реформ, проведених Деном Сяопіном. Си Цзиньпін представляє Китай в якості прикладу для інших країн: меритократичною автократією, яка змогла добитися швидкого економічного зростання і уникнути трясовини політичних потрясінь, від яких страждають демократії. Але не зрозуміло, чи з пожиттєвим лідером і відсутністю різниці між державою і партією сам Китай буде відповідати цій моделі.