Українці, які володіють великою нерухомістю, повинні до 1 липня сплатити податок за «надлишок» квадратних метри. Щоб полегшити розрахунок цього податку Державна податкова служба запустила офіційний «Калькулятор податку на майно», інформує minfin.
Хто повинен заплатити податок
Податок повинні сплатити власники, які володіють квартирою, площа якої перевищує 60 кв. м, або будинок із площею понад 120 кв. м. Хоча є виключення. Наразі податок за 2021 та 2022 рік не нараховується фізособам, чия нерухомість:
- розташована на території, де ведеться або велись активні бойові дії;
- розташована на території, що перебуває в окупації, або була тимчасово окупована РФ;
- стала непридатною для проживання у зв'язку з війною.
Як заплатити податок
Варто зазначити, що податок на нерухомість за 2022 рік потрібно заплатити до 1 липня 2023 року. Для цього необхідно отримати квитанцію і протягом 60 днів здійснити переказ на державний рахунок. Якщо таку квитанцію ви не отримали, то необхідно звернутися до податкової служби.
Калькулятор
«Калькулятор податку на майно» розміщено на вебпорталі Державної податкової служби у блоці «Е-Сервіси». Скористатися даним калькулятором можна за цим посиланням.
Вам необхідно ввести всі необхідні дані, включаючи ставку податку, і система дозволить додати кілька об'єктів нерухомості та зберегти їх.
Обчислення
Максимальна величина ставки податку на житлову і нежитлову нерухомість не може перевищувати 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, що була установлена законом на 1 січня податкового року за кожен квадратний метр оподатковуваної площі. Однак є нюанс - місцеві ради можуть встановлювати свої ставки податку залежно від місця розташування і типу нерухомості, як це передбачено в пункті 266.5.1 Податкового кодексу України. Тобто, варто звернутися у податкову для уточнення.
Раніше ми писали, що в Україні з 1 січня 2023 року почали діяти нові податки для землевласників.