Податок на нерухомість: як визначається його сума

Поділитися
Роз'яснення дали експерти.

Українці, які є власниками великої нерухомості, мають податок за «надлишок» квадратних метрів. Але є деякі категорії громадян, які звільняються від оплати податку на нерухомість. Видання «Фокус» розповіло, як правильно розрахувати суму податку на нерухомість та від чого вона залежить.

Як визначити суму податку на нерухомість

Для підрахунку суми податку на нерухомість враховується площа квартира, котеджу, дачі, приватного будинку, кімнат у комунальній квартирі.

Згідно з Податковим кодексом, мають не всі мають платити податок, а лише ті власники, у кого загальна площа квартири складає понад 60 кв. м, а житлового будинку — понад 120 кв. м, а якщо у власності — різні типи об'єктів житлової нерухомості, то податок сплачується за умови перевищення площі 180 метрів.

Керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько, підкреслив, що базою оподаткування податку на нерухоме майно є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі, його часток. А ставки податку на нерухомість встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв метр бази оподаткування.

«Зважаючи на те, що розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2023 року становить 6700 грн, то граничний розмір ставок податку на нерухоме майно в 2023 році не повинен перевищувати 100 грн 50 коп за 1 квадратний метр бази оподаткування. А обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється органами податкової служби», — зазначила юристка АО «Місечко та Партнери» Ярина Паш.

У 2022 році межа ставки податку на нерухомість — 97,50 грн, а у 2023 році – 100,50 грн.

«Приблизно дізнатися очікувану суму можна за формулою: загальна площа мінус пільгова площа, на яку не нараховується податок, і ця решта помножена на ставку податку», – пояснив Ясько.

Раніше ми писали, що в Україні з 1 січня 2023 року почали діяти нові податки для землевласників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі