По всьому світу «падають» акції компаній, індекси і котирування криптовалют через ризик дефолту китайської Evergrande

Поділитися
По всьому світу «падають» акції компаній, індекси і котирування криптовалют через ризик дефолту китайської Evergrande
Компанія накопичила боргів на 305 мільярдів доларів

По всьому світу фондові ринки й котирування криптовалют показали різке зниження на тлі ризику дефолту однієї з найбільших китайських компаній Evergrande, що працює у сфері нерухомості. Вона накопичила сукупний борг в 305 млрд доларів. Про це повідомляє Економічна правда.

Другий день поспіль акції гіганта падають. Сукупно за два дні торгів компанія втратила 31% вартості паперів. Це — мінімум за 11 років. Крім того, впали акції китайського девелопера Sinic Holdings Group Co., який за день втратив 87% вартості.

Вплинула ситуація і на головний індекс гонконзької фондової біржі The Hang Seng. Він знизився на 3,5%. Інвестори масово продають свої акції в гонконзьких компаніях, що працюють з нерухомістю.

На кон'юнктуру ринку в Гонконзі впливають і побоювання посилення впливу Китаю в рамках політики «загального добробуту», метою якої є зменшення розриву доходів населення.

Зокрема, головні девелоперські компанії Гонконгу Henderson Land і Sun Hung Kai Properties Ltd. впали на 13% і 10% відповідно — до мінімуму з 2012 року.

Китайська страхова компанія Ping An Insurance втратила 5.8% від вартості акцій. Це пов'язано з тим, зокрема, що 4,9% її портфеля є інвестиціями в нерухомість.

Хвиля падіння докотилася до Європи та США. Європейські акції «просіли» на 1,8%. Влетіло й американським індексам: Dow Jones знизився на 1,8%, S&P 500 — на 1,9%, а NASDAQ — на 2,4%.

Відреагувала на можливий дефолт навіть криптовалюта. Bitcoin впав на 7.3% до 44 тисяч доларів, решта активів теж впала в ціні.

Завдяки запозиченням Evergrande стала однією з найбільших компаній Китаю — другої найбільшої економіки світу.

Минулого року, повідомляє ВВС, в країні були введені нові правила для контролю активів, якими володіють девелоперські компанії. Ці правила привели до того, що Evergrande почала пропонувати об'єкти нерухомості зі значними знижками, щоб забезпечити роботу компанії. Тепер вона не може платити за своїми боргами.

Крім того, що інвестори, які інвестували в нерухомість від Evergrande, можуть втратити свої кошти, дефолт компанії може означати банкрутство великої кількості підрядників і постачальників.

Так випадок Evergrande важливий і тому, що може вплинути на фінансову систему Китаю в цілому. Компанія заборгувала гроші 171 китайському банку і 121 фінкомпанії — її дефолт може привести до того, що кредитування в країні значно скоротиться.

В результаті компанії не зможуть залучати кошти за доступними ставками, а іноземні інвестори менш охоче вкладати кошти.

Крім того, через потенційний вплив дефолту компанії на країну в цілому, аналітики допускають, що Китай може втрутитися в ситуацію для порятунку Evergrande.

Раніше повідомлялося, що Китай може стати першою помітною тріщиною у відновленні світової економіки після пандемії COVID-19. Глобальну економіку чекають нові «лінії розлому». Єдина велика економіка, яка минулого року демонструвала відносне зростання, зараз вживає заходів для пом'якшення монетарної політики — саме тоді, коли Федеральний резерв починає закладати основи для зменшення покупки активів. Це може стати проблемою для стійкості глобального підйому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі