План держбюджету України перевиконано, але доходи впали

Поділитися
План держбюджету України перевиконано, але доходи впали
У липні план виконаний на 108%, фактичні доходи складають 69 млрд грн. У порівнянні з минулим роком доходи менше на 8,4 млрд грн.

Сьогодні, 4 серпня, повідомляється, що у липні надходження загального фонду держбюджету склали 58 млрд грн при плані в 51,95 млрд грн.

Рівень виконання плану становить 111,6%, але в порівнянні з липнем 2019 року доходи виявляються менше на 10,1 млрд грн, повідомляє Мінфін.

У липні 2020-го податкові органи зібрали до загального фонду держбюджету 29,63 млрд грн і виконали план на 123,1%, але ця сума все одно менше на 7,32 млрд грн ніж надходження в зазначеному місяці минулого року.

"Митниця виконала в липні 2020 року план на 100,4%, і зібрала до бюджету 25,63 млрд грн, але ця сума на 3,36 млрд грн менше, ніж у липні 2019 року.

Аналогічну ситуацію демонструють і дані по виконанню державного бюджету разом (по загальному і спеціальному фонду): у липні план виконаний на 108%, фактичні доходи складають 69 млрд грн, план дорівнює 63,8 млрд грн, але в порівнянні з минулим роком доходи менше на 8,4 млрд грн", - вказується в повідомленні.

У відомстві розповіли, яким чином вийшов такий парадокс - перевиконання плану з одночасним зменшенням доходів.

"Ключова причина цього парадоксу (перевиконання плану з одночасним значним зменшенням доходів порівняно з липнем 2019 року) - значне зменшення планів щодо надходжень через зміни до Закону Про державний бюджет, внесені у квітні.

План доходів спеціального фонду в липні виконаний на 92,6%, (при фактичних надходженнях - 10,97 мрлд грн), але в порівнянні з цим же періодом минулого року доходи зросли - на 1,73 млрд грн", - пояснюють економісти Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів вважає реалістичним макропрогноз на 2021-2022 рр., який затверджений Кабміном 29 липня.

"Оновлений макропрогноз на 2021 рік цілком реалістичний... Зараз на основі оновленого макропрогнозу на 2021 рік ми готуємо лист головним розпорядникам для підготовки бюджетних запитів. Далі нас чекає їх обробка та погоджувальні наради. І на початку вересня, як і прописано в Бюджетному кодексі, подамо на розгляд Кабміну проект держбюджету на 2021 рік", - сказав глава Мінфіну Марченко.

Нагадаємо, ZN.UA писало, що опублікований Basel AML Index розчарує тих, хто очікував істотних зрушень у боротьбі з відмиванням коштів: середній показник індексу залишається на позначці 5,2 з 10 (де 10 — максимальний ризик) і тільки шість країн з 141 змогли за рік поліпшити свій показник більш ніж на один пункт. Подробиці в матеріалі "Фінмону всупереч".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі