П'ять країн ЄС вимагають більш жорсткого посилення санкцій проти Росії в наступному пакеті — Bloomberg

Поділитися
Польща, Ірландія, країни Балтії вимагають додаткових санкційних обмежень щодо РФ.

Кілька країн Європейського Союзу наполягають на розширенні санкцій проти Москви через її вторгнення в Україну. Водночас, ЄС намагається знайти компромісне рішення щодо обмеження ціни на російську нафту.

Польща, Ірландія та три країни Балтії хочуть, щоб ЄС розширив свої санкції щодо російської енергетики включно із забороною на скраплений газ (LPG) і обмеженням співпраці в ядерній енергетиці, пише видання з посиланням до відповідний документ.

Пропозиції включають виключення більшої кількості банків із міжнародної платіжної системи SWIFT, зокрема і Газпромбанку, який досі не потрапив під основну частину санкцій через використання його європейськими компаніями для оплати поставок газу.

Згідно з документом, Латвія, Литва, Естонія, Ірландія та Польща також хочуть бачити заборону на страхові послуги та передачу готівкових доларів в Росію, а також більш жорсткі обмеження на транзакції з криптоактивами.

П’ять країн також пропонують заборонити використання російської фірми з кібербезпеки «Лабораторія Касперського» в ЄС, посилити існуючі обмеження на експорт технологій і додати більше товарів до списку заборонених технологічних продуктів, включно з машинамии для обробки даних, пристроями зберігання даних і деякими види електроніки.

Крім того, країни пропонують:

  • Розширити сферу дії обмежень, накладених на російські судна, що заходять у порти ЄС, на надання бізнес-послуг Росії та запровадити заборону на ІТ-послуги для Росії, включаючи програмне забезпечення та послуги з кібербезпеки.
  • Заборонити імпорт алмазів російського походження, розширити імпортні обмеження на сталь, а також заборонити продаж нерухомості російським компаніям і громадянам, які не є резидентами ЄС.
  • Внести до санкційного списку більше російських пропагандистських засобів масової інформації та заборонити зареєстрованим у ЄС організаціям отримувати фінансування від організацій, пов’язаних з РФ.

Ліміт ціни на нафту також може бути включений в новий пакет санкцій ЄС. Країни-члени Євросоюзу намагаються досягти протягом кількох тижнів політичної угоди, яка б запровадила обмеження ціни на копалини.

Як повідомлялось, Міністерство фінансів США опублікувало попередній план щодо механізму обмеження цін на російську нафту. Заборона на морські перевезення сирої нафти набуде чинності 5 грудня, на нафтопродукти – у лютому 2023 року. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі