«Північний потік-2» навряд чи вдасться запустити до березня – Reuters

Поділитися
«Північний потік-2» навряд чи вдасться запустити до березня – Reuters © sputnik.az
Російський газовий монополіст узяв тайм-аут на створення «незалежної» доньки оператора Nord Stream AG.

Німецький регулятор може відкласти запуск російського газопроводу «Північний потік-2» на березень 2022 року, повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерела у федеральному уряді ФРН.

За словами співрозмовника журналістів, відтермінування пов'язане з необхідністю створення «Газпромом» товариства з обмеженою відповідальністю, відповідно до німецького законодавства.

Нагадаємо, 16 листопада німецький регулятор BNetzA призупинив сертифікацію газопроводу через невідповідність «організаційної форми» оператора Nord Stream AG європейському газовому законодавству: той має бути повністю відокремлений і незалежний від російського «Газпрому».

Своєю чергою російський газовий монополіст погодився створити «незалежну» дочірню компанію чинного оператора для управління тією частиною газопроводу, яка розташована в Німеччині.

Польща заявила, що ухвалене рішення – перемога та результат жорсткої позиції Варшави. Однак Україна попередила Німеччину, що така «поступливість» РФ свідчить про юридичні трюки та бажання зберегти контроль над газопроводом за формального дотримання європейського законодавства.

РФ дає зрозуміти європейським партнерам, що збільшення постачання газу можливе за умови схвалення сертифікації оператора «ПП-2». Однак для збільшення поставок зовсім не обов'язково запускати ще один газопровід, нагадує аналітик дослідницької компанії Aurora Ханнс Кеніг.

«Росія обіцяє додаткові обсяги газу у разі запуску «Північного потоку-2». Але є транзитні потужності через Білорусь та Україну, тому до Європи може надходити більше газу, ніж зараз», - додав він.

Події, що відбуваються на газовому ринку Європи, де «Газпром» – домінуючий постачальник із часткою понад 40%, треба оцінювати не так у системі ринкових координат, як у системі військової стратегії та гібридних спецоперацій, відточених у Росії до досконалості за останні сім років після початку агресії проти України.

Російська доктрина, відома на Заході як «ескалація задля деескалації», зараз демонструється на газовому театрі воєнних дій у Європі. Чого саме домагається Кремль, читайте у статті Михайла Гончара ««Північний потік-2»: три мети Путіна і як його зупинити» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі