Після тривалого і напруженого засідання, Вищий адміністративний суд Грайфсвальда відхилив позов німецької екологічної організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) з вимогою переглянути дозвіл на експлуатацію “Північного потоку-2”. Про це повідомив глава організації Саша Мюллер-Креннер у Twitter.
Німецька екологічна організація Deutsche Umwelthilfe влітку цього року подала до суду з вимогою переглянути дозвіл на експлуатацію “Північного потоку-2”. Цим позовом вони оскаржують рішення гірничодобувного управління Штральзунда, яке раніше відхилило заявку екологів. На думку DUH, будівництво та експлуатація газопроводу несумісні з кліматичними цілями Німеччини.
“Сьогоднішнє рішення є поразкою для захисту клімату. “Північний потік-2” виділяє понад 100 мільйонів тонн CO2 на рік. Крім того, від видобутку, переробки та транспортування природного газу утворюються надзвичайно шкідливі для клімату викиди метану в невідомому обсязі. Ми продовжимо вживати всіх законних заходів, щоб запобігти введенню в експлуатацію “Північного потоку-2” та зупинити кліматичну катастрофу. Ми закликаємо припинити введення в експлуатацію газогону та призупинити процес його сертифікації доти, доки не буде з’ясовано вплив на клімат”, — прокоментував рішення суду Саша Мюллер-Креннер
В процесі розгляду справи судом була подана пропозиція щодо взаємної домовленості екозахисників та представників “ПП-2” про проведення незалежної перевірки викидів метану, однак адвокат російської компанії відмовився.
В DUH таку відмову назвали ганьбою і свідченням того, що Nord Stream 2 AG не зацікавлені в прозорості та відкритості обговорення впливу діяльності газогону на клімат.
Учора німецький регулятор BNetzA допустив НАК "Нафтогаз України" до участі у процедурі сертифікації оператора російського газопроводу "Північний потік-2".
Сьогодні Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2". Причина — відсутність дочірньої компанії у ФРН для німецької частини магістралі.