Після роздрукування світових запасів нафти ціни впали нижче 90 дол за барель

Поділитися
© vokrugsveta.ru
У четвер, 23 червня, США і ще 27 країн домовилися випустити на ринок 60 млн барелів нафти зі стратегічних запасів, повідомляє The Wall Street Journal.

Білий дім заявив, що рішення роздрукувати стратегічні запаси (всього лише третє за всю історію) прийнято, щоб частково компенсувати дефіцит лівійської нафти (за три місяці конфлікту у Лівії не було видобуто 140 млн барелів), а також збільшити пропозицію у літній сезон пікового попиту.

Приблизно половина з 60 млн барелів надійде зі США, 30% - з Європи, 20% - із країн Азії. Ці партії, що складають менше 4% від стратегічних запасів (1,6 млрд барелів), мають надійти на ринок до кінця наступного тижня, йдеться у статті.

«Ця неоднозначна спроба підтримати тендітну світову економіку призвела до тимчасового зниження цін на нафту до мінімуму за останні чотири місяці», - зазначають журналісти Кіт Джонсон і Гай Чейзан. Ціни впали нижче 90 дол за барель.

Ціни на нафту і до рішення знижувалися після весняного піку, але у Міжнародному енергетичному агентстві відзначають, що ідея роздрукувати запаси набула популярності після того, як країни ОПЕК 8 червня не змогли домовитися про збільшення обсягів видобутку.

У квітні Б.Обама розпорядився створити робочу групу, яка викривала б спекуляції на ринку нафти, нагадують автори. «Але якщо в четвер Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прагнуло витіснити з ринку хедж-фонди та інших інвесторів зі світу фінансів, то, можливо, для деяких цей крок було зроблено занадто пізно», - пише газета, пояснюючи, що з квітневого піку ціни і без того впали на 18 з гаком доларів.

Вчорашній обвал цін на нафту - реакція не тільки на рішення МЕА, а й на тривоги у зв'язку з ринком праці у США, станом китайської економіки і намірами ФРС утриматися від заходів щодо стимулювання, вважає Дейв Четтертон з Powerline Petroleum (США). «Все це вкупі дало великим спекулянтам сигнал, що пора йти з ринку», - додав він.

На думку видання, наслідки того, що стратегічні запаси розкупорити, будуть швидше психологічними, ніж реальними: 60 млн барелів не вистачить світу і на один день споживання.

Тим часом зростання цін на нафту, особливо різке, шкодить економічному зростанню. Для багатьох країн це подвійний удар: імпортне паливо дорожчає, а на внутрішньому ринку його доводиться субсидувати. У багатих країнах змінюється структура споживання: люди витрачають на бензин гроші, які могли б витратити на інші цілі, йдеться у статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі