Після підвищення цін на газ кількість домогосподарств, які будуть отримувати житлові субсидії, зросте до 8-9 млн, заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.
"Передбачено збільшення на 5 млрд 269 млн грн обсяг фінансування програм житлових субсидій населенню, оскільки підвищення ціни на газ, за нашими розрахунками, призведе до збільшення кількості отримувачів субсидій орієнтовно на 50%", - сказав він в ході години запитань до уряду у Верховній раді.
При цьому Рева заявив: "очікуване збільшення домогосподарств, які будуть мати право на отримання субсидій до 8-9 млн. домогосподарств з майже 15 млн. домогосподарств, що є в нашій країні на сьогоднішній день".
На даний час 5,6 млн сімей отримують субсидії, середній розмір яких у лютому 2016-го склав 1356 грн. У держбюджеті на нинішній рік закладено на субсидії 35 млрд грн.
Заяву міністра соціальної політики прокоментував лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.
"Замість вудки кидають людям рибу? Година Уряду в Раді. Кабмін обіцяє довести кількість домогосподарств, що отримують субсидії, до 9 млн - це 60% домогосподарств країни. Вдумайтеся: 60% наших людей замість того, щоб бути самодостатніми, а значить вільними громадянами - стають рабами держави, офіційно неплатоспроможними, щоденно економічно залежними від держави та її подачок?! Замість реального стимулювання енергозбереження домогосподарств, Уряд відбирає гроші в тих, хто працює і створює робочі місця - і транзитом через бюджет перекачує мільярди в кишені енергетичних олігархів?! І Уряд тим пишається, подає таку згубну політику як успіх?! Якщо Уряд Порошенка-Гройсмана сподівається, що такою політикою він спонукає тих 60% залежних на виборах знову голосувати за Порошенка/БПП, то вони і тут помиляються. За даними опитувань, у шість разів помиляються", - написав він на своїй сторінці у Facebook.
Як писав у своїй статті для ZN.UA Геннадій Куликов, ті, хто отримує субсидії, "по суті жебраки. Люди втрачають інтерес до праці, економії енергоресурсів, слабшають мотиви до підвищення кваліфікації. Багато хто відвикає працювати, якісно жити. Бідність породжує бідність. Особливо принизлива бідність серед працюючого населення (понад 20%). Вона поширюється навіть серед сімей, де є двоє працюючих".