Пілотний проєкт з трансплантології органів: у Мінфіні готові збільшити фінансування

Поділитися
Пілотний проєкт з трансплантології органів: у Мінфіні готові збільшити фінансування
Станом на 1 жовтня 2021 року на оплату медичних послуг для оперативного лікування трансплантації органів в Україні вже спрямовано 314,9 млн грн з передбачених 501,9 млн гривень. У 2012 році ця сума складала 112 млн грн. У 2022 сягне 800 млн грн.

Фінансування державою пілотного проєкту з трансплантології, який реалізується в Україні з 2018 року, у 2022 році сягне 800 млн гривень, що майже на 300 млн більше, ніж було спрямовано в цю галузь медицини у поточному році. Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

"У наступному році буде продовжено розвиток системи трансплантації в Україні, на що передбачено майже 800 млн гривень. Це дозволить більшій кількості пацієнтів робити трансплантацію в Україні, яку раніше здійснювали лише за кордоном, що сприятиме швидкій реабілітації пацієнтів, допоможе уникнути проблем їх транспортування у післяопераційний період на значні відстані, а також зробить медичні послуги більш доступними та менш витратними для наших громадян", - зазначив представник Мінфіну.

Чиновник повідомив, що станом на 1 жовтня 2021 року на оплату медичних послуг для оперативного лікування трансплантації органів спрямовано 314,9 млн грн з передбачених 501,9 млн гривень, або 63% всіх асигнувань.

Так, у 2021 році пацієнти отримали 151 трансплантацію нирки, 32 трансплантації печінки, 17 трансплантацій серця. Крім того, вперше в Україні проведено трансплантацію нирки дитині від померлого донора.

З початку 2021 року вже виконано 202 трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, із них 13 алогенних ТГСК від неродинного донора.

Вперше з 2008 року, після перерви в 13 років, в Україні проведено алогенну трансплантацію кісткового мозку від родинного донора пацієнту дорослого віку та від неродинного донора пацієнту дорослого віку.

Нагадаємо, операції з трансплантації органів в Україні стали можливими з травня 2018 року, коли Верховна Рада прийняла закон про посмертне донорство. З 1 січня 2019 закон набрав чинності. МОЗ створило окреме підрозділ для розвитку трансплантації в країні. А Кабмін дозволив вивозити органи для трансплантації за кордон.

У 2020 році в МОЗ повідомляли про те, що більше п'яти тисяч українців потребують трансплантації органів. Того року на фінансування трансплантації в Україні було виділено 112 млн гривень.

На сьогоднішній день в Україні існує 19 лікарень, в яких можуть проводити операції з трансплантації органів, та 6 лікарень, де роблять операції з трансплантації кісткового мозку.

З 1 січня 2021 року в Україні запрацювала Єдина інформаційна система з трансплантації, яка, серед іншого, дозволяє забезпечити зіставлення пари донор-реципієнт.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі