Підвищення податків: депутат назвав три сценарії можливого розвитку подій

Поділитися
Вірогідно, що до кінця вересня відбудеться друге читання законопроєкту про збільшення податків. 

В суботу сплив термін, коли є можливість розглядати скандальний законопроєкт Кабміну про підвищення податків №11416. Тобто, оскільки минуло 14 днів після його реєстрації в Раді, вже неможливо подати до нього альтернативні проєкти закону. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

За його словами, до закону подано два альтернативних від Разумкова (де прописаний мораторій на підвищення податків). І тепер події можуть розвиватися за трьома сценаріями.

Перший сценарій

Відбудеться голосування в ВР в першому читанні за урядову версію законопроєкту. Відповідно без змін тексту.

"Тоді десь за днів 2-5 до 20-го серпня буде проведено засідання Комітету, схвалено урядову версію і вона буде винесена на голосування у першому читанні (в два зовсім нереально) в 20-х числах серпня. Я даю цьому сценарію майже 0%, так як голосів не буде", - зазначив депутат. 

Другий сценарій

Уряд відкликає свій законопроєкт 11416 і створить новий. 

"Це найбільш логічний сценарій, але в нього я теж слабо вірю, так як тоді це новий текст закону - нові строки на альтернативний законопроєкт і тоді точно першого читання не відбудеться до вересня", - вважає він.

Третій сценарій 

Влада може скористатися регламентом і створити з тьох вищезазначених документів новий текст законопроєкту. Він піде в Раду з приставкою «-д», тобто «доопрацьований».

"Це дасть одразу два козиря владі: вони зможуть змінити текст ще до першого читання і відповідно зібрати голоси; не треба чекати поки спливуть строки, тобто можна виносити в кінці серпня на голосування. Поки саме такий сценарій я вважаю має всі шанси", - додав депутат. 

За словами депутата, цілком реально, що до кінця вересня, якщо влада знайде голоси, буде друге читання законопроєкту. 

Повідомлялося, що бізнес критикує проект закону про підвищення податків, зокрема Рада бізнес-омбудсмена. Також конструктивну критику висловили: Американська торгова палата України, Центр економічної стратегії та інші аналітичні центри.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 5
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Владимир Анатольевич
18 Травня 2021, 07:20
Классная статья! Автору респект! Все по сути и очень доступно. Олигополии в распределении газа, грозящая перейти в государственную монополию. Налог на украинцев через доступ к супер востребованному продукту – энергоресурсу прежде всего отопления, для которого построена инфраструктура в советские времена (ОГТС) и постсоветские времена преимущественно за счет народных денег, собранных с потенциальных потребителей газа. Псевдорынок первичного газа, где та же олигополия –картельный сговор вокруг так называемой «рыночной цены» по импортному паритету со ссылкой на немецкие и нидерландские хабы, с которых ни одного кубического метра газа не получено и не может быть получено, поскольку компрессорные агрегаты качают в обратную сторону. Самая рыночная цена добычи газа у нашего стратегического партнера –первой экономики мира, в США., где добывается газа около 1 000 млрд.м3 (при наших 20 млрд.м3 добычи), больше всех в мире и наибольшем в мире количеством добытчиков. Рыночная цена на Нью-Йоркской бирже около 100 долларов за тыс.м3, что очень хорошо коррелируется с указанной в статье стоимости 2600 грн/ты.м3 – суперкомфортной цене для отечественных газодобытчиков, включающая и ренту и высокую рентабельность. И правильно отмечено за ПХГ, которые могут позволить накопление импортного газа в период низких цен.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Владимир Анатольевич
18 Травня 2021, 07:25
Владимир Анатольевич 18 Травня 2021, 07:20 Классная статья! Автору респект! Все по сути и очень доступно. Олигополии в распределении газа, грозящая перейти в государственн
Почему средняя рыночная цена Нафтогаза не может быть сформирована, как средняя, средневзвешенная цена по рыночному индикативу американской биржи и цене закаченного в объеме 10 млрд.м3 газа в ПХГ с рентабельностью 10-20% в период низких цен? Наверное, потому что у нас сложилась модель почти классическая модель государственно-монополистического капитализма – сговора чиновников и олигархов, модель 100-200 летней давности, которая ведет к стагнации экономики и гибели государства, как субъекта во внутренней и внешней политике. Модель, лишающая и мотиваций и стимулов к эффективному труду и созданию ценностей, производству товаров здесь и сейчас, выталкивающая миллионы своих граждан на заработки и ПМЖ в другие страны .
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі