Збільшення податків: в Раді бізнес-омбудсмена критикують ініціативу Кабміну та дії Мінфіну

Поділитися
Законопроєкт створили без відповідного прогнозування, не консультуючись з бізнесом.

Урядовий законопроєкт №11416, яким пропонується підвищити податки, щоб збільшити надходження до бюджету для фінансування оборони України, створює умови для  непропорційного тиску на добросовісний бізнес і працівників. Так вважає Рада бізнес-омбудсмена, аргументуючи свою позицію висновками низки аналітичних центрів.

Зокрема конструктивну критику висловили: Американська торговельна палата в Україні, Центр економічної стратегії, інші аналітичні центри.

 Зазначається, що левову частку надходжень пропонується отримати з двох джерел:

  • 1% військового збору від доходів юридичних осіб на загальній системі (по суті це податок з обороту в додаток до існуючого податку з прибутку),
  • підвищений з 1.5% до 5% військовий збір із доходів громадян.

При цьому новий вид податку з обороту передбачатиме ускладнення і так непростого адміністрування податків і зборів, створюючи нові корупційні ризики.

Рада закликає врахувати наступні рекомендації у подальших законодавчих змінах:

 1)  Аналіз та прогнозування. Перед прийняттям будь-яких змін (у власному розслідуванні щодо СМКОР йшлося про порядки реєстрації ПН/РК, але це правило можна вважати універсальним) необхідно проводити ґрунтовний аналіз та прогнозування впливу запропонованих змін, особливо – можливих негативних наслідків для бізнесу, спираючись на фактичні дані. При цьому важливо проводити не тільки математичні обрахунки, а і моделювання потенційної реакції як добросовісного, так і недобросовісного бізнесу, складність адміністрування, тощо.

2) Впровадження принципу «спершу консультування», основною метою якого у власному розслідуванні щодо податкових перевірок є своєчасна та постійна комунікація із платниками податків. Як показала реакція бізнесу і експертного середовища, грубих прорахунків можна б було уникнути, якби спершу провели обговорення із залученням наших експертів, яким довіряє як Міністерство фінансів, так і профільний комітет Верховної Ради.

Задекларована в Національній стратегії доходів відбудова довіри до фіскальних органів має осягатися відкритістю та зрозумілістю рішень.

«У цьому ключі красномовною є офіційна відповідь Міністерства фінансів Раді бізнес-омбудсмена про неможливість залучення наших спеціалістів, як і будь-яких інших зовнішніх експертів, до роботи з аудиту системи СМКОР (ініційованої рішенням Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) лише на підставі відсутності статусу центрального органу виконавчої влади у Ради. Консенсус розбудовується відкритістю», - додали в Раді бізнес-омбудсмена.

Повідомлялось, що найбільше коштів завдяки зміні ставок податків держава має намір зібрати за допомогою зростання військового збору з 1,5% до 5% та податку з обороту. Аналіз пропозицій уряду щодо зміни оподаткування опублікував перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі