Підвищення мінімальної зарплати в Україні не вирішить проблему дефіциту Пенсійного фонду – думка

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Підвищення мінімальної зарплати в Україні не вирішить проблему дефіциту Пенсійного фонду – думка Зростання надходжень з ЄСВ не дозволить закрити "прогалину" у Пенсійному фонді © Наталія Шевченко, DT.UA
Рано чи пізно уряду доведеться підвищувати в Україні пенсійний вік.

Схвалене Кабміном підвищення в Україні мінімальної заробітної плати до 3200 грн не зможе забезпечити подолання дефіциту Пенсійного фонду за рахунок підвищення темпів надходження ЄСВ, на яку розраховує український уряд.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Юлія Самаєва, вказуючи на те, що через провальне зниження ЄСВ дефіцит Пенсійного фонду сьогодні виріс до величезних розмірів, і практично третина пенсійних виплат сьогодні фінансується безпосередньо з держбюджету, в той час як власні надходження Пенсійного фонду від ЄСВ продовжують падати.

"Обсяг дефіциту ПФ становить близько 155 млрд грн. При цьому кількість працівників, які отримують мінімальну заробітну плату в Україні, - десь 4 млн осіб. Загальна сума ЄСВ, сплаченого з їх зарплат після підвищення МЗП, складе близько 33 млрд грн. Чи врятують Пенсійний фонд ці 33 млрд? Навіть за умови, що 55 млрд цього дефіциту - це спецпенсії, які відповідно до законодавства повинні фінансуватися з державного бюджету, а нам потрібно побороти тільки 100 млрд дефіциту", – наводить автор думку експерта економічного дискусійного клубу Олега Пендзіна.

Так, Пендзін впевнений, що проблема дефіциту Пенсійного фонду криється в суті української солідарної пенсійної системи, яку необхідно реформувати.

При цьому, Самаєва вказує, що після підвищення мінімальної заробітної плати розрив між середньою пенсією і середньою зарплатою в Україні серйозно зросте, при тому, що на сьогоднішній день середня пенсія в Україні складає лише трохи більше 29% від середньої зарплати.

На думку автора, для більш ефективної боротьби з дефіцитом Пенсійного фонду українській владі рано чи пізно доведеться піти на підвищення пенсійного віку, проте цей крок вимагає ретельної підготовки і одночасного введення програм працевлаштування осіб предпенсионной вікової категорії.

"Думають наші політики про це? Обговорюють варіанти? Або просто на догоду електоральним уподобанням товкмачать про відмову від підвищення пенсійного віку, нічого не роблячи для зниження хворобливості цього кроку для суспільства? Підвищення пенсійного віку неминуче, і без підготовки до нього ми зіткнемося з ще більшою кількістю літніх безробітних, що потребують послуг Державної служби зайнятості і допомоги від держави", – вказує аналітик.

Соціолог Лідія Ткаченко у своїй статті для DT.UA писала, що подальше підвищення пенсійного віку (наприклад, до 65 років - це сучасний європейський стандарт) може стартувати з 2022 р., коли закінчиться підвищення пенсійного віку для жінок, розпочате в 2011-му.

Більше про проблеми української пенсійної системи читайте в статті Юлії Самаевої "Мінзарплата і пенсії: розлучення з примусу" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі