Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні затвердив і передав на друге читання до Верховної Ради проект державного бюджету на 2017 рік без зміни макропоказників.
Макропоказники проекту бюджету передбачають зростання ВВП в 2017 році на 3-4%, інфляцію на рівні 8,1%, рівень безробіття 8,6%, прогнозний рівень держборгу 66,8% ВВП і курс гривні на рівні 27,2 грн за $ 1, передає УНІАН.
Ключовою зміною в проекті держбюджету на наступний рік є підвищення рівня мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3200 гривень.
Кабінет міністрів також затвердив ряд супутніх законопроектів та направив їх на розгляд до парламенту.
Раніше міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив, що для забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень на місяць дохідна частина бюджету має бути збільшена ще на 38 мільярдів гривень.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про намір збільшити у проекті державного бюджету на 2017 рік розмір мінімальної зарплати удвічі – до 3200 гривень на місяць. Цю інформацію підтвердив також президент Петро Порошенко.
У той же час, радник українського президента Лешек Бальцерович назвав рішення про підвищення мінімальної зарплати "неприємним сюрпризом" від Кабінету міністрів, звернувши увагу, що воно було озвучено без надання відповідних розрахунків. На його думку, скорочення бідності в майбутньому не може бути гарантованим без збалансованого бюджету, зниження інфляції та поліпшення бізнес-середовища.
Як пише експерт "Реанімаційного пакету реформ" Маріанна Онуфрик у своєму матеріалі для DT.UA рішення Кабміну можна охарактеризувати як неоднозначне і недостатньо продумане, тому перш за все варто побачити реальні розрахунки, а не декларації.
Детальніше про підвищення мінімальної зарплати і проект державного бюджету на 2017 рік читайте у статті "Підвищення мінімальної зарплати: звідки гроші?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".