Міністр уточнив, що уряд планує залучити ці кошти за рахунок детінізації зарплат у приватному секторі.
"38 мільярдів гривень додатково буде залучено до бюджету внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати і приблизно така ж сума піде на витрати", – повідомив Рева журналістам після позачергового засідання Кабінету міністрів у четвер, 3 листопада.
Як повідомлялося, увечері 3 листопада Кабмін схвалив доопрацьований проект бюджету на 2017 рік, який передбачає збільшення мінімальної зарплати до 3200 гривень.
Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про намір збільшити у проекті державного бюджету на 2017 рік розмір мінімальної зарплати удвічі – до 3200 гривень на місяць. Цю інформацію підтвердив також президент Петро Порошенко.
У той же час, радник українського президента Лешек Бальцерович назвав рішення про підвищення мінімальної зарплати "неприємним сюрпризом" від Кабінету міністрів, звернувши увагу, що воно було озвучено без надання відповідних розрахунків. На його думку, скорочення бідності в майбутньому не може бути гарантованим без збалансованого бюджету, зниження інфляції та поліпшення бізнес-середовища.
Як пише експерт "Реанімаційного пакету реформ" Маріанна Онуфрик у своєму матеріалі для DT.UA рішення Кабміну можна охарактеризувати як неоднозначне і недостатньо продумане, тому перш за все варто побачити реальні розрахунки, а не декларації.
Детальніше про підвищення мінімальної зарплати і проект державного бюджету на 2017 рік читайте у статті "Підвищення мінімальної зарплати: звідки гроші?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".